19.11.2020
Když se jezdci Jeremy Sydow a Simon Längenfelder z týmu Diga-Procross GasGas Factory MX2 zranili, tým za ně musel hledat náhradu. Jedním z náhradních jezdců byl i mladý švédský závodník Isak Gifting, který se ukázal jako výborná volba.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Švéd zahájil letošní sezónu v šampionátu EMX250. Patřil mezi přední jezdce, avšak jeho tempo nestačilo jezdcům, kterými jsou Benistant nebo Guadagnini. Co si o jeho výkonu myslí Justin Amian, majitel týmu Diga-Procross GasGas?

 

„Isak byl v šampionátu EMX250 zcela privátním jezdcem, byl třetí v celkovém pořadí. V té době měl za sebou několik dobrých závodu, avšak nebylo to až tak jako u Benistanta nebo Guadagniniho, byl o krok pozadu. Ale způsob, jakým se předvedl v MX2, myslím, že nikdo neočekával,“ řekl Amian pro MXGP.TV.

 

Gifting měl i jako soukromý závodník bez týmu mnoho nabídek, avšak se rozhodl zůstat závodit sám na sebe, dokud nepřijde nabídka, která bude splňovat jeho požadavky. Když se ozval GasGas byla to ta příležitost, na kterou čekal.

 

„Zpočátku jsem byl překvapen, protože měl možnost přidat se k větším evropským týmům v šampionátu, ale řekl, že nechce, že chce to nejlepší. Pokud by nemohl jezdit s tím nejlepším na trhu, zůstal by jako privátní jezdec. Ne každý takto postupuj, většinou, když jste soukromým jezdcem, tak chcete podepsat s týmem, mít nějakou strukturu a vše co potřebujete. Zůstal privátním jezdcem a čekal na svou příležitost, poté dostal možnost jen s námi.“

 

Amian připustil, že nečekal od Giftinga při podpisu smlouvy, že bude tak silným jezdcem. Ale po několika společných testech s GasGas v něm viděl něco speciálního.

 

„Nikdo to neočekával. Když jsme viděli švédské fanoušky, všichni mu fandili. Po prvních závodech, které s námi absolvoval, nám přišlo spoustu zpráv, ve kterých bylo, abychom s ním podepsali na příští sezónu, že to je ten pravý jezdec. Byli jsme spokojeni s jeho výsledky a jízdou, což jsme určitě neočekávali, ale když jsem ho viděl během trénování, viděl jsem v něm něco speciálního. Když skočil do závodů, věděli jsme, že má něco, co jiní nemají.“

 

Amian ví, že se nemůže nechat unést a stojí pevně nohami na zemi. Říká, že mladý Švéd ještě není připraven bojovat o světový titul ve třídě MX2, ale víme, že může bojovat o pódiové výsledky.

 

„Jsem si docela jistý, že udělá všechno pro to, aby byl na vrcholu, ale jsem realista. Toto je mistrovství světa a on přichází z evropského šampionátu. Určitě je snem podávat dobré výkony, ale my jsme realističtí. Můžeme říci, že příští rok pojedeme o titul, ale nebyli bychom upřímní. Můžeme bojovat o pódia, to je jisté, ale ne o titul, na to ještě není jezdec připraven,“ uzavřel Amian.

 

GasGas má ve svých rukou velké talenty a společně s Längenfelderem vchází do roku 2021 s velkým potencionálem.

 

Připravila: Anna Dojčánová

Zdroj: MXGP.TV, Gatedrop.com

Foto: MXGP.com, GasGas

19. 11. 2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.