12.01.2021
Sezóna 2020 je za námi, virus Covid-19 bohužel ještě ne. Nevypadá to, že bychom se brzdy dočkali konce pandemie. Mistrovství světa by však mělo začít v dubnu a Giuseppe Luongo věří, že to tak bude. Nebojí se však začít později, když bude potřeba, protože chce GP s diváky. V jednom z rozhovorů Luongo prozradil, jaká je situace kolem mistrovství světa.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Rok 2020 nám přinesl spoustu utrpení, ale také jsme se toho hodně naučili. Co jste se osobně i profesionálně z celé situace ohledně Covid-19 naučil?

Nikdy se nevzdávejte a myslete pozitivně! Buďte otevření a nebojte se jakékoliv změny, která by nás za normálních okolností nikdy nenapadla udělat.

 

Provizorní kalendář MXGP byl zveřejněn na konci loňského roku, teď je teprve začátek ledna, ale očekáváte nějaké změny?

Je ještě příliš brzy, Pozorně sledujeme vývoj pandemie a očkování. Věříme, že koncem února už budeme vědět více. Našim úkolem ale zůstává odjet plnohodnotný šampionát s diváky, i kdybychom měli začít o měsíc nebo dva později.

 

Již nyní existuje několik vakcín a začíná se očkovat. Předpokládá se, že by se svět mohl vrátit do normálu během několika měsíců. Už jste komunikoval s pořadateli v Ománu nebo v Itálii, jaké je situace? Nebo je příliš brzy?

Jak jsem řekl předtím, musíme počkat a předpokládám, že koncem února budeme vědět více.

 

Je úžasné, kolik továrních týmů je na startu – KTM, Honda, Husqvarna, Kawasaki, Yamaha, GasGas a nově Beta. Přibližně polovina startovního roštu bude složena z továrních jezdců.

Je skvělé mít tolik továren ve startovním poli, je to sen. Věřím, že během dvou následujících let můžeme očekávat příchod jedné nebo dvou nových továren do kolotoče MXGP. Bude fantastické mít všechny tovární jezdce na startovním roštu, ale musíme být realističtí, to co máme nyní je již fantastické.

 

Gautier Paulin a Clement Desalle komentovali při svém odchodu jezdecké platy, avšak na to konto vzkázal John Van Den Berk nebo Steve Dixon, že jezdci v motokrosu mají mnohem více peněz než kdykoliv předtím. Jaký na to máte názor?

Abych byl upřímný, jsem z komentářů Paulina a Desalleho zklamaný, protože díky své dobré kariéře vydělali velmi dobré peníze, ve srovnání s platy jezdců před deseti až patnácti lety. Otázkou je, zda je pro továrnu lepší platit velké částky jezdci na konci kariéry nebo dávat menší částy mladému jezdci, který má budoucnost před sebou. Odpověď je jasná!

 

Myslím si, že platy u jezdců MXGP jsou velmi dobré a stejně jako u ostatních sportů platí, že čím více je jezdec vepředu, tím více vydělává peněz. Tento problém se nás každopádně netýká, naším úkolem je pořádat skvělé závody motokrosu a každým rokem se zvětšujeme. I během obtížného roku 2020 dokázala společnost Infront Moto Racing své velké odhodlání. O hodnotě jezdců a jejich platech rozhoduje trh.

 

Několik jezdců podstoupilo operaci se svými dlouhodobými zraněními, například Herlings nebo Cairoli. Gajser se neustále zlepšuje a Prado bude chtít také zlepšit své výkony. Možná nebudete chtít na tuto otázku odpovídat, ale tušíte, kdo by se mohl stát mistrem světa?

Šampionát mistrovství světa vyhraje jeden z nejlepších jezdců, který bude zajíždět vyrovnané výsledky a během sezóny se mu bude vyhýbat zranění.

 

Továrna KTM hovoří o tom, že by sezóna 2021 měla být poslední pro Antonia Cairoliho. Je to motokrosová legenda z Itálie a letošní MXoN je naplánován právě do italské Imoly. Chystáte něco organizovat navíc?

Myslím si, že MXoN, které bude letos v Itálii, bude skvělou příležitostí na velkou oslavu pro Antonia.

 

Připravila: Anna Dojčánová

Zdroj: MX Large

Foto: mxmag.be

12. 1. 2021

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.