13.01.2021
Zranění švýcarského motokrosového jezdce Arnauda Tonuse po pádu v tréninku lituje i jeho kolega z týmu Hostetter Yamaha Racing, Petr Polák. „Je to škoda, Arnaud není jen jezdecký tahoun, ale je to i výborný kamarád s přátelským vystupováním, který přispívá k dobré pohodě v týmu. Zlomený člunek je nepříjemné zranění, které se nehojí lehce, musíme věřit, že se Arnaud včas vyléčí, aby mohl pokračovat v přípravě na sezónu“, říká Petr.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Hlavním stanem Petra Poláka je teď belgické město Balen, kde sdílí ubytování se svým českým mechanikem a řidičem týmového kamionu a má dílenské zázemí pro přípravu motorek. Odtud vyjíždějí k tréninkům na tratě v Belgii, nebo v Německu. Je sice nad nulou, teplota se pohybuje kolem 4 stupňů celsia, ale v posledních dnech se rozpršelo a tratě jsou pod vodou, takže se chystají zamířit do Francie. V dostupné vzdálenosti je Dunkerque, kde teď trénuje řada jezdců a tak dá na trati čekat dobrá sportovní nálada.

 

Petr se připravuje podle kondičního plánu, který mu dodává fitcentrum PK FIT německého specialisty Petra Kargana a jeho jezdeckou přípravu řídí sám šéf týmu Holanďan Jef Janssen, uznávaný trenér, který Petra vedl už v loňské sezóně. Trénuje na čtyřistapadesátce, která má přeci jen pevnější konstrukci a větší výdrž než dvěstěpadesátka. „Zatím všechno funguje jak má, jsme v pohodě,“ chválí si Petr Polák„Nerad vzpomínám na dobu, kdy byly na začátku sliby, které se pak nevyplnily. Věřím, že tentokrát to vydrží, musím na to zaklepat.“

 

Přejeme Petrovi, aby to opravdu vydrželo a mohl se dobře připravit na svou třetí sezónu v seriálu FIM Mistrovství světa třídy MX2. Bude náročná, měl by využít příznivých podmínek a získaných zkušeností a posunout se výš v hierarchii mladých jezdců nejvyšší světové soutěže.

 

Připravil: Petr Starý

Foto: Hostettler Yamaha Racing

13. 1. 2021

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.