26.02.2021
Web Gatedrop.com vyčmuchal na YouTube skvělé video, při jehož sledování uvidíte šestinásobného světového šampiona Joël Roberta, jak v rámci GP 250 v Itálii nakládá Sylvain Geboersovi, Roger DeCosterovi a dalším legendárním průkopníkům světového motokrosu, včetně Brita Bryan Wade. Ve videu je nemožné nevšimnout si také našeho MIRKA HALMA, který byl po Geboersovi v pořadí druhým největším sokem Roberta v rámci tohoto závodu.

Když porovnáte tyto záběry se současností, rozdíly jsou obrovské. Co ovšem zůstává klíčovým, je rychlost v zatáčkách. Celková úroveň mistrovství světa byla vysoká! Série GP se může odrazit od šestinásobného mistra světa Roberta, který závodil s pětinásobným mistrem světa DeCosterem, přičemž ten závodil s trojnásobným šampionem Malherbem, jenž bojoval se čtyřnásobným šampionem Jobem, který závodil s dvojnásobným světovým a trojnásobným AMA šampionem Baylem, jenž se přetahoval o vítězství s desetinásobným mistrem Evertsem, který měl za protivníka devítinásobného mistra světa Cairoliho, jenž v současné době soupeří se zatím čtyřnásobným šampionem Herlingsem a hvězdou současnosti i budoucnosti - prozatím dvojnásobným mistrem Pradem!

Pokud se chcete podívat za celý film
, pak klikněte ZDE.

Video obsahuje rovněž záběry tančících lidí na diskotéce, natáčelo se v působivém švýcarském a italském prostředí, kam Malcolm cestoval na závody. A nechybí ani lokace v podobě trhu San Severino. Těšit se můžete na předzávodní přípravu, představení jezdců a rozhovory s nimi, motokrosové tréninkové kroužení, ale také na závody s komentářem a diváky.

Film spatřil světlo světa 6. ledna 1970, přičemž jeho premiéra proběhla na okruhu San Severino v Itálii, kde v roce 1970 zvítězil Joel Robert před Sylvainem Geboersem a Miroslavem Halmem v pátém kole GP dvěstěpadesátek. Robert, který oládl čtvrté mistrovství světa dvěstěpadesátek, vyrovnal skóre s Torstenem Hallmanem – nejúspěšnějším jezdcem tehdejší doby. Pro Roberta to samozřejmě nebyl poslední vyhraný šampionát. V letech 1971 a 1972 přidal další dva tituly. Ovšem v roce 1970 to byla vskutku podmanivá bitva, do níž se zapojilo hned několik sportovních legend. Mj. Robert rovněž vyhrál GPs ve Španělsku, Jugoslávii, Velké Británii a jeho největší rival Sylvain Geboers pobral vítězství GPs v Belgii, Rusku, Polsku a Západním Německu.