22.09.2021
Hluboký písek okruhu v Riola Sardo při nedělní Velké ceně Sardinie zamotal hlavami závodníků i pořadím ve výsledkové listině. Zatímco Tom Vialle, nebo Jeffrey Herlings v čele závodu předváděli rychlou plynulou jízdu jako z partesu, řada jezdců dělala na hrbolaté trati drobné chyby, které je připravovaly o čas i pořadí. Úvodní závod druhé poloviny seriálu MXGP 2021 s početnou diváckou kulisou měl ve všech jízdách zajímavý a dramatický průběh.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Tom Vialle zvítězil po suverénním výkonu v obou jízdách třídy MX2 a postoupil o tři místa. V celkovém pořadí je teď šestý. Stále však má velkou bodovou ztrátu na lídra třídy, Francouze Maxime Renauxe, který celkovým druhým místem přiživil svoji naději na zisk titulu letošního světového šampióna třídy MX2. Úspěšní byli nejmladší jezdci – třetím na pódiu byl sedmnáctiletý Kay De Wolf, skvělou premiéru ve „světě“ si odbyl stejně starý Liam Everts a velkolepým nástupem ve druhé jízdě zaujal Dán Bastian Boegh Damm.

 

Závod královské třídy MXGP ovládla trojice Herlings, Prado a Febvre, když Jeffrey Herlings nenechal nikoho na pochybách o své vůli zvítězit a po vítězném závodě se stal s jednobodovým náskokem na Tima Gajsera lídrem třídy MXGP. Tim Gajser ale zabránil většímu bodovému rozestupu, když i se zdravotním hendikepem nastřádal v závodě 15 mistrovských bodů. Účast ve Velké ceně musel oželet Tony Cairoli, když se zotavoval po těžkém pádu v kvalifikaci. Dobrý závod zajel na Sardinii Calvin Vlaanderen, který dojel v obou jízdách na čtvrtém místě.

 

 

Ve třídě MX2 usiloval o další mistrovské body náš Petr Polák. V první jízdě musel odolávat rychlejším jezdcům, kteří se na něj tlačili zezadu, když se předtím zdrželi ve skrumáži po startu, a bojovat o lepší místo se soupeři před sebou. Po dramatické jízdě dojel devatenáctý se ziskem dvou bodů. Ve druhé jízdě začínal zezadu jezdeckého pole, postupoval však dopředu, ale když se dotáhl k bodovaným místům, vypověděl službu jeho motocykl. „Je to už podruhé, pokud by se to mělo opakovat, budeme to muset řešit“, postěžoval si Petr.

 

Se svými dojmy ze závodu se Petr Polák svěřil na svém facebookovém profilu:

„MXGP Riola – kvalifikace nebyla nejlepší, ale snažil jsem se čas využít na to, co nejlíp se rozjet a nastavit motorku. První jízdu jsem závodil až do posledního kola a skončil devatenáctý. Druhou jízdu se bohužel zastavila motorka. DNF. První jízda byla fajn a je pozitivní, že je stále hromada místa na zlepšení. Děkuji týmu Hostettler Yamaha Racing a lidem, co při mně stojí.“

 

Ze závodu na Sardinii se Petr přesunul s týmem do Švýcarska, ale ve čtvrtek se vrací do Itálie, kde se sejde v Mantově s ostatními členy českého týmu pro letošní Motokros národů. „Svezu se předtím ještě jednou na čtyřistapadesátce a jdeme na to“, těší se. Těšit se budeme i my, držet palce a přát celému mladému českému týmu co nejlepší umístění!

 

 

Připravil: Petr Starý

Foto: MXGP.com, Shot by Bavo

22. 9. 2021

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.