13.11.2021
Šéf české stáje JD Gunnex KTM Racing se podělil o své poznatky ke členům svého týmu. V letošní sezóně se v barvách týmu představilo několik pilotů z České republiky, nechyběl ani účastník MS z Venezuely, Španělska nebo Polska. Jeho prohlášení hledejte níže.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Sezóna 2021 je u konce! Bylo to opravdu velmi, ale velmi dlouhé, neskutečné a zároveň nezopakovatelné. Deset jezdců během jedné sezóny je neuvěřitelné. Moji mechanici, trenéři, doprovody a fyzioterapeuti museli zvládnout tolik práce.

 

Lorenzo Locurcio – je určitě největší srdcař a bojovník, jakého jsem kdy potkal. Ještě nikdy jsem nebyl tak pyšný na svého jezdce jako tuhle sezónu. Vrátil mi chuť pracovat i 11 hodin denně, děkuji Lorka. Několikrát skvěle atakovat TOP10 v MXGP a to je jen střípek toho, co se v jednom z nejmladších účastníků MXGP skrývá.

 

 

José Butrón – je v každém směru profesionál a po svém těžkém zranění všem dokázal, proč má několik pódiových umístění v MXGP. Splnil přesně to, na čem jsme se dohodli. Rozdílem třídy získal titul českého šampiona, a to stejné udělal i na Slovensku. Byl hlavní strůjce úspěchu na MMČR družstev v Dalečíně a domácí MXGP v Lokti byla jen třešničkou na dortu. Děkuji Josko.

 

Jakub Terešák – Pokud měl někdo letos šanci atakovat TOP10 v MX2, je to právě Kuba! Na prvních závodech do jeho zranění ukazoval, že je čeká jednička třídy MX2! Jeho přístup během zimní přípravy byl opravdu neskutečný. O Kubovi platí to stejné, co o Lorym – srdcař, který se nevzdává. Po nucené pauze naskočil do domácí GP v Lokti a jako jediný Čech dokázal i přes bolest bodovat! Děkuji Kubásek.

 

Filip Neugebauer – Co napsat… První závod tohoto kluka je jediná černá tečka na téhle sezóně. Ještě jednou velké promiň, ale možná to tak mělo být. To, že jsme zvládli kvalifikaci na MXoN, že jsme přivedli do vrcholového motokrosu mladé pušky a ti předvedli neskutečnou sílu, je Filipovou obrovskou zásluhou. Děkuji za vše parťáku!

 

Radek Větrovský - Ráďa bojuje se zraněním již několikátou sezónu. Letos na začátku sezóny ukázal, jak moc sse s ním musí počítat, pokud bude zdraví. Z celého srdce ti přeji, abys dokončil příští sezónu bez zranění a všem ukázal, cose v tobě skrývá. Jseš bojovník stejně jako Kuba. Příští rok to tam cinkne. Děkuji moc za to, že se stále mačkáš!


 

Tomek Wysocki – měl letos opravdu hodně smůly. Nejdříve se zranil během společné zimní přípravy a konec sezóny to ještě zopakoval. Tomek je jedním z nejtechničtějších jezdců, jaké znám. Při boji o titul MMČR družstev nám zajistil skvělou druhou jízdou titul. Při EMX Open v Turecku byl na trati nejrychlejším a prvně vystoupil na pódium při MXGP. Děkuji moc, Tomis!

 

Jaroslav Katriňák – nahradil v týmu Richarda Šikyňu a od první chvíle ukazuje,že se chce vyrovnat svému otci. Během sezóny ušel obrovský kus cesty, ke konci sezóny ukazoval, jak moc se s nim musí počítat. Je před ním ještě mnoho práce, ale pokud na sobě vydrží pracovat, tak jako letos, má Slovensko nového Katra. Díky Katroško.

 

Jan Wagenknecht, Petr Rathouský, Dušan Drdaj – byli velkým překvapením, ale přitom opravdu dobrým příslibem pro Českou republiku. Tihle kluci byli u nás v týmu na hostování. Odvezli jsme je společně s Filipem Neugebauerem na Motokros národů a několik podniků MS a ME. Jsem nadšený, z toho, co jsem viděl! Tady vidíme obrovský potenciál a partu mladých kluků, která se nezalekla mezinárodní konkurence a naopak se dobře aklimatizovala. Tohle je cesta! Držím vám palce a doufám, že ze započaté cesty neuhnete, to vám přeji z celého srdce. Děkuji kluci za výbornou reprezentaci České republiky a mého týmu.

 

Děkuji také Danielovi Kůpovi, Petrovi Valíkovi, Vlastimilovi Rosolovi, Janovi Kučerovi, Ivanovi Rybaříkovi, Daniele Jankovské.

 

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: Instagram @jdgunnexktmracingteam

Foto: Michal Kohout, MXGP.com

13. 11. 2021

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.