13.03.2023
Počátkem března 2023 byl Jiří Čepelák znovu zvolen do pozice manažera výběru České republiky pro motokrosové národy. Legendární MXoN se letos uskuteční na francouzském okruhu v Ernée a evropské dějiště očekává nabité startovní listiny i divácké prostory. Společně se seniorskými národy se Jiří Čepelák zaměří i na výběr dívčího družstva pro závod evropských družstev žen.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Jirko, Komise motokrosu tě po pauze znovu jmenovala manažerem národního týmu pro MXoN. Co to pro tebe znamená?

Jsem rád za tuto nabídku! Motokrosem žijeme intenzivně celá rodina, a co je v motokrosu víc, než Motokros národů. Proto se po dvouleté odmlce společně s manželkou s chutí pouštíme do této příležitosti, máme již předchozí pětiletou zkušenost, a tak se i nadále pokusíme udržet nastavenou laťku.

 

Můžeš představit své plány pro sezónu 2023 a práci s českým výběrem MXoN ve Francii?

Rád bych byl s jezdci v širší nominaci v užším kontaktu a komunikaci, samozřejmě je budu intenzivně sledovat při jejich výkonech nejen na dálku v podobě streamu a livetimming ale určitě je uvidím i přímo na závodech. Jezdce jsem i v online formě sledoval neustále, takže mám dostatečný přehled. Vždy jsem byl klukům k dispozici ohledně případné rady nebo názoru a i nadále samozřejmě budu. Co se týká přípravy mezi závody, každý má již svůj systém a program, do kterého není vhodné zasahovat.

 

Jaká je tvá vize národního týmu do budoucna?

Budoucnost pro náš sport vůbec nemusí být špatná, máme dva nadějné juniory Julka Mikulu a Víťu Marka. Pokud budou pokračovat v růstu výkonnosti jako doposud, nebudeme mít s nimi problém se kvalifikovat a budeme schopni bojovat o TOP10.

 

Dokážeš už teď říct jména jezdců, se kterými by se dalo pracovat, nebo si necháš čas a o tyto informace se podělíš třeba ke konci první poloviny sezóny?

„Papírová“ nominace v mé hlavě určitě je, mám stanovenu i širší nominaci, která by se zveřejnit mohla, ale protože je ještě brzy a já se nestihl pobavit se všemi zainteresovanými, nechám si to zatím pro sebe. Nechci, aby se jezdci nominaci dozvěděli dříve z médií než od manažera.  

 

Jak velký vliv bude mít při výběru účast na závodech MS, ME a ADAC?

Ten úplně největší. Jednoznačná priorita v případě nominace je účast na MS a ME.

 

 

V čem je specifická trať v Ernée? Plánuješ pro širší výběr nějakou speciální přípravu?

Trať v Ernée umí pořadatel skvěle připravit a závodit se bude v dlouhých a náročných kolejích s velkým množstvím skoků. Nejlepší příprava na tento závod je účast na závodech MS a ME. Není v silách jezdců se lépe připravit jinou cestou.

 

S jakými ambicemi pojede manažer českého výběru na závody v roce 2023?

Zatím je výkonnost našich reprezentantů na hranici kvalifikace, ta bude hlavním cílem. Jsem přesvědčen, že na kvalifikaci kluci mají, ale musí se u všech tří sejít 110% výkon a do toho nám přát kvalifikační los o postavení na start.

 

Můžou se fanoušci těšit opět na nějaký merchandising s tématy MXoN?

Tak jako každý rok bude v nabídce týmové oblečení, bundy, mikiny, trička, čepice.

 

Současně se seniorskými národy jsi manažerem dámského výběru. Jak bude probíhat výběr závodnic?

Systém nominace bude naprosto totožný, jednoznačně bude kladen důraz na účast na mezinárodních závodech. Srovnání budou mít česká děvčata na téměř domácím závodě ME na Slovensku.

 

Jak velká je konkurence na evropských družstvech žen, dá se to přirovnat závodu MS žen?

Závod se svou úrovní určitě kvalitě MS přibližuje, je zde vždy nominován velký počet účastnic MS. Navíc se mi líbí svou atmosférou a prezentací pro fanoušky, závod zajišťuje promotér mistrovství světa.

 

Už je známá destinace, kam by závody evropských juniorských družstev a evropských družstev žen měly letos zamířit?

K tomuto datu zatím bohužel destinaci WMXoEN neznáme, je dán pouze termín a to 14. až 15. října 2023.

 

 

Připravil: Pavel Horák
Foto: Motolevel.com, Lenka Hřivová. Radek Lavička
13.03.2023

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.