26.03.2023
Aneta Čepeláková se pustila do boje se světovými závodnicemi! Česká reprezentantka vyrazila bojovat do náročného písku v Riola Sardo a získat další cenné zkušenosti na prvním závodě Mistrovství světa žen 2023. Na start postavila téměř čtyřicítka závodnic včetně dobře známé Eleny Kapsamer nebo patnáctileté pískové dámy Lotte Van Drunen, která svým výkonem okouzlila celý svět. Jak si vedla Aneta Čepeláková?

Sobota

Trať mi dneska docela sedla, i přesto že byla velmi těžká. Jízda byla náročná, ale snažila jsem se bojovat, co to šlo. Na startu jsem si kvůli spěchu, kdy jsem musela jít s motorkou přes celý startovní rošt až na poslední volné místo na vnitřku, špatně umístila stupínek pod nohu a při startu mi o něj zavadila motorka. Hned v první zatáčce jsem se ještě přimotala do kolize po startu, takže jsem vyjížděla jedna z posledních. Trať mi sedla a během prvních 10 minut jsem se dostala na 28. místo, které jsem držela skoro celou jízdu. Dvě kola do konce jsem měla ještě lehký pád, kvůli kterému jsem přišla o jednu pozici. V cíli 29. místo, se kterým jsem vzhledem ke konkurenci spokojená. Druhá jízda v neděli v 9:45.

Neděle

Start do druhé jízdy byl solidní a pohybovala jsem se okolo 30. místa. Ve druhém kole jsem bohužel dvakrát upadla a vyjížděla poslední s obrovskou ztrátou. Snažila jsem se stahovat, co to šlo, ale pak mi holky začaly dávat kolo a bylo těžké si najít dobré tempo a předvést svoje maximum. Bylo z toho 33. místo v cíli. Není to úplně nejlepší výsledek, ale bylo to náročné a já jsem vděčná za novou zkušenost, kterou jsem tento víkend získala. Teď se jen dál učit a zlepšovat, vidíme se za 14 dní na druhém závodě MS ve Švýcarsku.

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: Fb Aneta Čepeláková #26