25.05.2023
Jago Geerts měl v sobotní kvalifikaci na MXGP Francie nepříjemný pád, při kterém si poranil zápěstí. Včera podstoupil jezdec Monster Energy Yamaha Factory MX2 úspěšnou operaci u specialisty na ruce a zápěstí Dr. Jorise Duerinkxe v Genku v Belgii. Stihne ještě letos bojovat o titul? Připomeňme si, že šampionát má tento víkend pauzu, ale hned ten následující se koná MXGP Lotyšska a týden poté MXGP Německa.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Před MXGP Francie si Geerts vytvořil solidní 48 bodový náskok a užíval si silného startu do sezóny 2023, v které chce jistě bojovat o titul. Zatím letos slavil šest vítězství v závodech, pět umístění na stupních vítězů a vyhrál tři GP. Navzdory absenci ve Velké ceně Francie vede 23letý Belgičan v mistrovství světa MX2 o 1 bod. 

 

Během několika příštích týdnů bude Geerts úzce spolupracovat se svým lékařským týmem, který bude sledovat jeho pokroky a podle potřeby upravovat plán léčby. Aktualizace o jeho možném návratu do akce budou včas sdíleny.

 

Yamaha Motor Europe a tým Monster Energy Yamaha Factory MX2 přejí Jagovi brzké uzdravení a těší se na jeho návrat na trať, až bude plně fit a připraven k návratu.

 

Doplnění 26.5.2023

Jago Geerts ve svém dodatečném prohlášení uvedl, že plánuje návrat k závodění v Indonésii 25.6.2023

 

Znamená to, že jezdec Factory Yamaha vynechá další dvě Grand Prix se 120 body, které tak dá k dispozici pro své rivaly ve třídě MX2. Za předpokladu, že se Geerts vrátí na MXGP na Sumbawě, zbývá mu deset kol, aby ztrátu dohnal.

 

Belgičan zveřejnil následující aktualizaci:

„Operaci zápěstí mi včera provedl Joris Duerinkx, slavný ortoped, který před pár týdny léčil i cyklistu Tadeje Pogacara. Operace trvala asi 1,5 hodiny v lokální anestezii. Moje loketní a vřetenní kost byly vráceny dohromady pomocí kovové destičky a několika šroubů. Dobrou zprávou je, že mé vazy nejsou ovlivněny, což mi usnadňuje zotavení. V pátek mám jít na kontrolu. GP Sumbawy v Indonésii je nyní mým cílem,“ uvedl Geerts na sociálních sítích. 

 

 

Připravil: Daniel Knápek

Zdroj a foto: mxgp.com

25.5.2023

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.