12.07.2023
Český motokrosový svátek v podobě MXGP v Lokti nad Ohří se kvapem blíží (15. – 16. července 2023), a tak nás napadlo vyzpovídat jednoho z českých jezdců, kterého uvidíme na startu v kategorii EMX300. Řeč je o Markovi Krejčí, jenž jede v letošní závodní sezóně primárně Mistrovství Německa kategorie Open a brzy ho uvidíme také na startu ADAC MX Masters. Jak on sám řekl, postavit se na start v Lokti v rámci Mistrovství Evropy EMX 2T je pro něj třešničkou na pomyslném motokrosovém dortu.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat


Na Tvých sociálních sítích, ale taky na "sockách" Fantic Česká republika (Moto Modřice) proběhla informace, že pojedeš s novým Fanticem XX 250 2T Mistrovství Evropy dvoutaktů (EMX300) v Lokti nad Ohří, což se jede v rámci MXGP České republiky. Jak se to semlelo, že jsi navázal spolupráci právě s Fanticem?
"Za tuhle spolupráci musím poděkovat Jirkovi Kružíkovi a Honzovi Srncovi. S Honzou jsem se bavil ohledně závodů v Německu a došlo na téma Loket a 2T. Řekl jsem, že sháníme delší dobu motorku, na které bych mohl startovat, protože mojí běžnou motorkou je KTM 450 SX-F. Honza mi poskytl kontakt na Jirku, kterému jsme poslali moje výsledky z německého mistráku a dva dny poté jsme už jeli do Brna vyzvednout Fantic.


Motorka je za mě taková vylepšená italská verze Yamahy a jsem sám velmi mile překvapený, jak skvěle motorově funguje."


Jak jsi sám zmínil, běžně závodíš na čtyřtaktu. Bude pro Tebe tedy přechod zpět na dvoutakt v pohodě, nebo jsi zvýšil tréninkové dávky, abyste si na sebe s novou kráskou zvykli?
"Přesně tak, moje klasická motorka je čtyřtakt a na dvoutaktu se svezu pouze svátečně pár kol na tréninku. Takže závodně se na dvoutakt vracím po 11 letech. Běžně trénuji dvakrát až třikrát týdně. Od vyzvednutí dvoutaktního Fanticu jsem se snažil využít každou možnost svezení a testování."
 


Zvládl jsi nějaký ostrý test někde na závodech? Jak moc jsi musel měnit nastavení motorky, pérování atd.?
"Minulý víkend jsme využili volného závodu v Jaueru, kde jsem závodil proti čtyřistapadesátkám a dojel jsem na druhém místě, s čímž jsme byli celkem spokojeni. Momentálně necháváme ještě trochu upravit pérování, jinak motorka funguje opravdu skvěle."


V jaké kategorii budeš startovat jsme už zmínili, ale chci se zeptat, jak vidíš svoje šance na umístění, nebo s čím bys byl spokojený? Co Ty a Loketské serpentiny?
"Rád bych dojel do 20. místa a získal evropské body. Loketská trať úplně nepatří mezi moje oblíbené z pohledu jezdce, ale divácky to je asi nejatraktivnější trať u nás. Naposledy jsem v Lokti závodil v roce 2013, takže se vracím po 10 letech. Trať se však bude při závodech ME a MS rozhodně lišit od té, na níž se běžně jezdí mistrovství republiky.


V Lokti bude startovat velká spousta českých závodníků, což považuji za skvělou zprávu a zároveň pozvánku pro ještě váhající fanoušky."
 


 

Podařilo se Ti sehnat více partnerů, kteří Tě podpoří v rámci loketského EMX300 dobrodružství? Neboli klasika na závěr, máš-li komu, děkuj…
"V první řadě bych chtěl poděkovat dědovi, díky kterému jsem se k motorkám dostal a který se mnou ve svých 82 letech objíždí každý závod a opravdu motokrosem žije. Dále bych chtěl ještě jednou poděkovat Jirkovi Kružíkovi a také Honzovi Srncovi za možnost startu na Fanticu.
 

Mezi moje největší „partnery“ patří můj kamarád Pepa Gažúr, který mi pomáhá ve velké míře co se týče podpory na tento závod a dohodl mi spolupráci hned s několika partnery. Jmenovitě např. BO Motor Oil, Mefo, 69 components a ACI.
 

Dále bych chtěl poděkovat dalším partnerům, kteří mi jakkoliv pomohli před startem v Lokti – The Motionbrand, Jurča Stavebniny, Shoei, Stop Dirt, Danovi Jurenkovi, TKS Racingu teamu, Schilderwerk Beutha, Daros Taxi, VIF, Optimum Cars Prague a Petrovi Kubíkovi."


Díky za rozhovor a přeji za redakci MOTOLEVEL.com hodně štěstí v Lokti!


 


FANTIC ČESKÁ REPUBLIKA

www.fantic-motor.cz

Novým importérem Fantic je MOTO MODŘICE:
www.motomodrice.cz

 


Vstupenky na MXGP v Lokti jsou ještě stále v prodeji ZDE. 

Připravili: Lucie Havlíčková (luh) s Markem Krejčí
Foto: archiv Marka Krejčí a Moto Modřice
12.07.2023

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.