28.08.2023
Jiří Čepelák, manažer národního týmu pro MXoN, prozradil složení letošní sestavy na národy, které se uskuteční ve francouzském Ernee o víkendu 7. a 8. října. Pro letošní rok zvolil manažer velice mladý tým ve složení Václav Kovář, Julius Mikula a Jakub Terešák. Náhradníky jsou Dušan Drdaj a Víťa Marek. Svou nominaci prozradil prostřednictvím podcastu Scrub&Talk.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Rozhodnutí o nominaci proběhlo rychleji i kvůli loňské neúčasti. Český tým aktuálně nezná startovní čísla pro MXoN 2023, proto došlo k rozhodnutí a odeslání přihlášky dříve. Očekávaná startovní čísla budou kolem #120.  

 

Manažer Jiří Čepelák také prozradil, že není zastáncem klasifikačních závodů. Aspiranty na účast na MXoN sleduje průběžně. Pro dobré porovnání posloužil závod EMX 2T v Lokti, kde v jednom závodě startoval Václav Kovář, Víťa Marek, Martin Krč a další.

 

Náhradníkem na velkou motorku je Dušan Drdaj. Na motorku do třídy MX2 je náhradníkem Vítězslav Marek.

 

Pro letošní národy připravuje Jiří Čepelák merchandise MXoN 2023. Objevit v prodeji by se měl kolem poloviny září. V nabídce by měla být klasika – čepice, triko, mikina.

 

 

MXGP – Vašek Kovář

„Na pozici openový motorky byl nejdříve nominovaný Petr Polák a Jan Wagenknecht. U obou bohužel došlo ke zranění. Dalšími aspiranty byl Vašek Kovář a Dušan Drdaj, s ohlédnutím na porovnání účasti na zahraničních závodech. Vašek mě oslovil svým výkonem v Lokti na EMX 2T a stoupl mi žebříčkem pomyslných náhradníků. Vašek pojede národy na čtyřistapadesátce! Nevidím v tom problém, část svých aktivit spojuje s rakouskou KTM, kde najezdí velké množství motohodin. Vždycky to byl jezdec, kterého netrápilo, na jaké sedí motorce. Poslední závod MMČR v Přerově by měl odjet na 450 ccm,“ prozradil manažer národního týmu k účasti Vaška Kováře.

 

 

MX2 – Julek Mikula

„Rozhodování do třídy MX2 by bylo těžké, ale rozhodnutí mi ulehčil Víťa Marek st., který mi prozradil, že si velice váží zájmu, ale nemusí účast na MXoN uspěchat. Z hlediska praxe hrálo roli i to, že si Julek vyzkoušel čtyřtaktní motorku,“ v rychlosti shrnul Čepelák a doplnil: „Na obou juniorech se mi líbí ta drzost a agresivita. Když to řeknu ošklivě, tak i neúcta na trati ke starším závodníkům. Třeba Víťa to ukázal v Rudníku a těším se na budoucnost Julka s Víťou.“

 

 

OPEN – Jakub Terešák

„Jakub je určitě česká jednička, vede český šampionát. Znovu budu opakovat, že český šampionát není hlavním ukazatelem. Na Kubovi mě těší letošní dosažené výsledky, snaha účasti na mistrovství světa, účast na závodech AMA MX a výkony na ADAC. Jakub ukazuje pozici české jedničky a od začátku se ukazovalo, že o jeho nominaci nebude pochyb,“ prozradil Jiří Čepelák k nominaci Jakuba Terešáka.

 

 

Připravila: Denisa Gažúr Fousová

Foto: Czech Team MXoN, MediaCross, Danny Relouw, Jana Terešáková

Zdroj: Jiří Čepelák, Scrub&Talk

28. 8. 2023

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.