03.02.2024
Italský server Off Road Pro Racing vyzpovídal před závodem v Riola Sardo majitele týmu HRC Honda Giacomo Gariboldiho, pod kterým letos budou závodit Ferruccio Zanchi, Ruben Fernandez a Tim Gajser.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Vítejte zpátky! Do prvního závodu zbývá jen několik hodin a vy jste pro letošní sezónu oznámil skvělou zprávu – po mnoha letech se vracíte do třídy MX2.

Ano, dvěstěpadesátku jsme na trati neměli od dob Calvina Vlaanderena a cítili jsme, že je potřeba se vrátit a připravit si jezdce na přechod na 450. Jak určitě víte, miluji třídu MX2, je to má vášeň a chtěl jsem se vrátit zpátky k hledání nových talentů. Stejně tak to bylo v dobách týmu 114, který vyprodukoval jezdce jako Ruben Fernandez, Hunter Lawrence nebo Mitch Evans. Pokud by je nepotkalo nějaké zranění, mohli to teď být TOP jezdci v MXGP.

 

Když mluvíme o těch 250 ccm, budete používat takové, na kterých závodil Jett a Hunter v Americe?

Většina motocyklu, na kterém pojede Ferruccio je výsledkem zkušeností HRC, které jsme získali v Americe. Základ pro závody MS MX2 2024 tedy pochází odtud. Ve třídě MX1 však jedou jezdci na prototypu CRF450, který bude uveden na trh až v roce 2025.

 

Určitě pečlivě sledujte zimní přípravu svých svěřenců, včetně několikanásobného mistra světa Tima Gajsera, jak vidíte Tima před prvními závody?

Vidím Tima na stejné úrovni, v letech, ve kterých vyhrál své tituly. Chce definitivně odplatit svůj rok 2023 a pokračovat v úspěšných sezónách.

 

Co můžete prozradit o Rubenovi Fernandezovi?

Ruben je ve skvělé formě! Měl povedenou sezónu 2023 a letos nás o tom chce utvrdit. Letos mu končí smlouva, a abychom mu pomohli postoupit o další krok, zapojil se k němu Jacky Vimond, který se staral i o Zanchiho trénink. Jsme si jisti, že s ním bude ještě lepší.

 

Už roky si italskou sérii vybíráte jako test před sezónou MXGP a ani tento rok není výjimkou. Co vám závody dají více ve srovnání s jinými předsezónními závody?

Už několik sezón je Sardinie naši zimní základnou, kde je pro nás příprava na sezónu a úvodní závod v Riola Sardo obzvlášť výhodný. Je to také proto, že závody se obvykle konají na tratích, které nám jsou dobře známé, máme aktuální zpětnou vazbu a srovnatelná data. Také to mohou být tratě, kde se přes sezónu pojede Grand Prix, a které jsou tak zvláště užitečné pro účely přípravy.

 

Vaši i ostatní jezdci jsou již zcela připraveni závodit, ale proč se vlastně účastníte závodů, která zahrnují riziko zranění před začátkem mistrovství světa?

No, víte, motokrosový jezdec může na své motorce trénovat, jak dlouho chce, může testovat, kde chce a najezdit spoustu motohodin, než se vydá na první Grand Prix. Není však nic efektivnějšího než sladit své výkony s výkony soupeřů. Seřadit se na startovním roštu se soupeři, se kterými se budete během sezóny MXGP potkávat, je to nejlepší pro pochopení úrovně své přípravy a především úrovně vašich soupeřů.

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: Off Road Pro Racing

Foto: p300.it

03. 02. 2024

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.