29.03.2024
Působivý start do sezóny 2024 zaznamenal v novém továrním týmu Monster Energy Triumph Racing Mikkel Haarup. V první GP v Argentině se umístil na stupních vítězů. Následující GP ve Španělsku bral 11. místo. V šampionátu drží po dvou odjetých závodech šesté místo a na svém kontě má 64 světových bodů. Společně s týmem se bude snažit svou pozici v následujících závodech udržet, popř. vylepšit.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Dánský závodník byl vždy vnímán jako solidní účastník závodů mistrovství světa. S příchodem Triumphu a s týmovým nastavením, které sedí jeho stylu a charakteru, může být na konci sezóny příjemným překvapením.

 

„Jo,“ říká Haarup. „Byl to opravdu povedený začátek sezóny! Pódium bylo perfektním a skvělým způsobem, jak jsme společně s týmem Monster Energy Triumph Racing zahájili letošní sezónu. V Argentině jsem neměl úplně dobrou kvalifikaci, ale věděl jsem, že mám rychlost na to, abych dokázal držet krok s první trojkou. Celou předsezónu jsme stavěli to, čeho jsme v Argentině dosáhli. Výsledek je úkazem tvrdé práce všech zúčastněných. Celý víkend jsem se na motorce cítil pohodlně, což bylo na takové náročné trati opravdu důležité. Ukázali jsme světu, čeho je Triumph schopen a celkově opakuji, že jsem s výsledkem spokojený.“

 

Malý technický problém ve Španělsku ho stál několik bodů, ale v šampionátu je stále šestý a v Sardinii se bude chtít vrátit tam, kde sezónu začal a zlepšit svou konzistenci.

 

„Druhé kolo ve Španělsku je za námi. Celý víkend jsem se cítil celkem silný a oba dva dny konzistentní. Do prvního závodu jsem skvěle odstartoval a chyběl jenom kousek k holeshotu. Po dlouhém boji jsem dokázal dojet pátý. Ve druhé jízdě mě potkal menší technický problém s motorkou, ale nějaké body jsem zvládl nasbírat. Těším se na další Grand Prix a další šanci ukázat, co umíme.“

 

V průběžném pořadí je jen šest bodů za pátým Thibaultem Benistantem, takže si můžeme být jisti, že Haarup využije své dovednosti na pískové trati a bude se chtít posunout pořadím seriálu. Pokud předvede to, co dokázal v Argentině, bude se postupně posouvat pořadím!

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: MXGP.com / Geoff Meyer

Foto: Ray Archer

29. 3. 2024

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.