28.09.2013
28. 9. 2013, Teutschenthal - Světové týmy, které bojují v německém Teutschenthalu o 76. Chamberlainovu trofej, mají za sebou kvalifikační sobotní rozjížďky. A českému triu se podařilo postoupit přímo do finále díky 18. místu. Výsledky české reprezentace - Martin Michek (OPEN) 13., František Smola (MX1) 18., Filip Neugebauer (MX2) 20. Kvalifikační shrnutí Čechů si můžete přečíst níže. Nechybí ani vyjádření manažera našeho národního týmu - Martina Pichla.

Shrnutí sobotních kvalifikací na Motokrose národů v Teutschenthalu českým týmem:

Manažer českého družstva - Martin Pichl:

"S dnešním výsledkem jsem spokojený. Přímý postup do finále mi udělal radost. Kluci dokázali makat jako tým a všichni jsou natěšení na zítřejší závod, kde určitě podají co nejepší výsledek. Byli bychom velmi spokojení, kdyby se nám podařilo dosáhnout alespoň na 14. místo, jak tomu bylo předloni ve Francii. Čím blíže TOP 10, tím lépe :-)"

Filip Neugebauer (MX2) - 20. místo:

"Při ranním rozlosování o postavení na startu kvalifikačních rozjížděk jsme díky 31. místu měli docela smůlu. Vzhledem k vyrovnané konkurenci to byl docela problém. Start se nepovedl ani jednomu z nás, a tak jsme museli dohánět. Začátek mi nevyšel, ale konec už byl trochu lepší. podařilo se mi chytit tempo a doháněl jsem. Přede mnou byla bohužel skupinka asi 4 jezdců, které jsem sice dojel, ale nepodařilo se mi je už předjet. Projel jsem cílem na konci této skupiny, což mě stálo dost bodů a lepší umístění. Trať se mi zdála lepší loni. Letos je trošku předělaná a tím, jak se měnila v průběhu rozjížděk, tak se dalo docela špatně předjíždět. O to hůř pro mě, když jsem dotahoval zezadu. Na trati jsem objevil 2 místa, kde je možné předjet i bez čekání na chybu soupeře. V podstatě je to tak, že jedeš celé kolo za někým a pokud neudělá chybu, hledáš si cestičku k předjetí opravdu dost těžko. Jsem rád, že jsme se přímo kvalifikovali, i když v podstatě s poměrně velkým štěstím. Každopádně máme vyrovnané družstvo, což pro nás může být výhoda. Jsou tady totiž týmy, které mají třeba dva rychlé závodníky, ale třetí je dost slabým článkem. Pokud se nám zítra povedou starty, nebudeme padat a nebude chybět štěstí, měli bychom být do 15. místa. Čím blíže TOP 10, tím lépe :-)."

František Smola (MX1) - 18. místo:
"Kvalifikační závod se mi líbil. Trať je dobře připravená a nejsou na ní žádné nebezpečné úseky. Jelo se mi fajn a se svým výsledkem jsem spokojený. Celkové osmnácté místo není po špatném startu vůbec špatné. Máme velmi vyrovnaný tým. Dnešním cílem bylo zvládnout přímou kvalifikaci ve skupině A, což se podařilo. Zítra by bylo skvělé, kdybychom všichni dojeli do 20. místa."

Martin Michek (OPEN) - 13. místo:

"Kvalifikační sobota dopadla celkem dobře. Po nepříliš dobrém startu na 23. místě považuji svoje 13. místo za úspěch. A mohlo to být ještě lepší, protože jsem jezdil na 8. místě. Jenže pak jsem z motorky "vystoupil" jako přes kopírák Chada Reeda, kdy jsem v nejvyšším místě na dráze vyletěl do vzduchu a přistál na nohy. Rychle jsem se naštěstí posbíral a v posledních dvou kolech se mi dokonce podařilo překonat ještě Davida Philippaertse. Moje třináctka nás hodila do finále A. Přesně v přímý postup našeho týmu jsem doufal.  I když teď už je docela jedno, že jsme skončili pro někoho možná až 18. Dobře je, že jsme ve finále. Zítra je nový den a uvidíme, jak se nám bude dařit. Osobně se večer musím dát dohromady. Návštěva lékaře mě nemine. Ale myslím, že mám nohu prostě jen naraženou, což občas prostě bolí. I přes můj pád se mi trať líbí. Jsou na ní hezké a dlouhé skoky. Místa na předjetí se najít dají. Zítra každopádně uděláme maximum pro to, abychom zopakovali alespoň předloňský výsledek z Francie, kde jsme skončili 14."

Celkové výsledky všech kvalifikačních rozjížděk + konečnou výsledkovou listinu týmů, které se kvalifikovaly, najdete na stránce:

Text: Lucie Havlíčková