18.06.2017
Blake Baggett získal druhé vítězství v řadě! Tomac se opět nevyvaroval chyb, Marvin Musquin zraněn a skvěle se předvedl Australan Dean Ferris. Ve třídě 250 díky lepší druhé jízdě zvítězil Jeremy Martin před Zachem Osbornem.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Třída 250MX

Jeremy Martin vedl po zisku holeshotu první závod, ale Zach Osborne byl jednoduše rychlejší na technické pasáži ho zdolal. Tomu ovšem předcházela krásná bitva. Oba jezdci jsou velice zkušení a umí jet agresivně, ale přitom stále bezpečně. Bojovali spolu zhruba dvě kola, když se v devátém kole dostal Osborne do vedení a hned Martinovi poodjel. Ve druhém závodě odstartoval Jeremy Martin jako druhý hned za svým bratrem Alexem. Bratské duo vedlo tuto rozjížďku, ale chtěl se mezi vklínit i Plessinger. Těsně před půlkou závodu byli na čele stále Martinové, ale Jeremy se začal přibližovat na Alexe a v osmém kole jej zdolal, čímže si zajistil i celkové prvenství.

 

 

Celkově druhý Zach Osborne se po vyhraném prvním závodě musel prodírat startovním polem po špatném startu do druhého závodu. Nezbývalo mu nic jiného, než se pustit do agresivního předjíždění a především s Alexem Martinem a Aaronem Plessingerem měl pěkné souboje. Během své stahovací jízdy dokonce musel zahodit brýle! Na vedoucího Jeremy Martina to už ale nestačilo, ale celkové druhé místo se ziskem stejného počtu bodů je také pěkná odměna a Zach zůstává ve vedení šampionátu se stejným náskokem.

 

Dvě třetí místa si připsal Aaron Plessinger, o kterém už se dávno ví, že má skvělou rychlost, ale jeho agresviní styl a častá zbrklost, kterou jsme mohli vidět už během SX šampionátu, ho od solidních výsledků připravují. To ovšem nebyl případ závodu v High Pointu a Aaron tak může spolu se Star Racing Yamaha týmem slavit, protože hned za ním dojel díky dvěma čtvrtým místům jeho týmový kolega Dylan Ferrandis.

 

 

Výsledky:

1. jízda

2. jízda

Celkově

Šampionát

 

Třída 450MX

Na minulém závodě v Thunder Valley získal Blake Baggett své první vítězství ve třídě 450MX, které v High Pointu hned zopakoval! Do prvního závodu sice neměl excelentní start, ale rychle se dostal do první pětky a začal své soupeře postupně zdolávat, ale se v šestém kole přehnal přes v té době vedoucího Deana Ferrise. Tomu už nedal šanci na protiútok a cílem proletěl s komfortním náskokem. Ještě o něco horší start měl do druhého závodu, ale opět předvedl, že je skvěle rozjetý a prodíral se startovním polem až na konečné druhé místo, což mu bohatě stačilo na celkové prvenství. Navíc se dostal do vedení šampionátu, což je pro něj i celý jeho tým obrovský a zasloužený úspěch. Blake Baggett dělá číslu 4, které vozí na své tabulce, čest!  

 

 

Kdo by si byl pomyslel, že páté a třetí místo bude stačit na celkové druhé? Před High Pointem by tomu nejspíš nevěřil ani Jason Anderson, ale stalo se a Jason bral stříbrnou trofej. V prvním závodě přitom měl hned několik soubojů, o místo v TOP5 se totiž mimo něj ucházeli i Justin Bogle, Cooper Webb nebo Broc Tickle. Jason se navíc musel vypořádat s menším pádem. Druhý závod zpočátku vodil, ale překonal jej Eli Tomac, který v této jízdě neměl konkurenci. Jason pak sváděl souboje s Ticklem a Baggettem, kde dokázal předjetí vrátit pouze Ticklovi a dojel tedy třetí za Tomacem a Baggettem.

 

Celkově třetí dojel díky dvěma čtvrtým místům Broc Tickle. Ten se musel především v první jízdě hodně snažit, vždyť začínal až za první desítkou! Nicméně ukázal velice vyrovnaný výkon podpořený solidním tempem, takže v RCH Suzuki mohou být spokojení.

 

 

„Až“ čtvrtý byl Eli Tomac, který sice v pohodě vyhrál druhý závod, ale v prvním po slušném startu upadl a začínal stahovat z posledního místa, což stačilo pouze na 12. příčku. Eli nějak moc chybuje, a pokud pomýšlí na zisk titulu, měl by na svých chybách zapracovat!  

 

Zajímavým úkazem byl Dean Ferris, který si z Austrálie odskočil zazávodit do USA. Dean není žádné ořezávátko, je to australský šampion, bývalý jezdec MS a slušně si to dával i na MXoN v Itálii. Své kvality potvrdil i v High Pointu, když po souboji s Joshem Grantem chvíli vodil první závod, který nakonec dojel jako druhý za Baggettem. Bohužel ve druhé jízdě hodně pokazil start a dojel až jako 14., což stačilo na celkové 7. místo.

 

 

Dosud vedoucí jezdec šampionátu Marvin Musquin si poranil meniskus v koleni a jel pouze posbírat pár bodů. Celkově byl klasifikován jako 11. a jak sám říká, ještě pár dalších závodů nebude úplně fit a chce pouze jet pro důležité body. Více zde.

 

Výsledky:

1. jízda

2. jízda

Celkově

Šampionát

 

Highlights:

 

Připravil: Jiří Kružík

Foto: racerXonline.com

18. 6. 2017

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.