08.08.2017
Slavný Lommel hostil další závod Mistrovství světa v motokrosu a jako každý rok, i letos se zdálo neuvěřitelné, jak dokáží nejlepší světoví jezdci jet na nadrážkované trati plné děr. Svoji pověst pískového krále potvrdil Jeffrey Herlings, kterému zdatně sekundoval Antonio Cairoli. Jejich souboje patřily k tomu nejlepšímu, co mohli diváci sledovat! V EMX125 se dařilo i Petrovi Polákovi.

Třída MX2

Jorge Prado opět ukázal, že má starty zmáknuté do puntíku a do obou závodů odlepil na čele. Jorge ovšem trpí na fyzičku, už mnohokrát jsme viděli, jak se po skvělém startu a rychlých úvodních kolech propadl. V Lommelu tomu ovšem tak nebylo a zdolat jej dokázal jen jeho týmový kolega Pauls Jonass, kterého se ale Jorge držel po zbytek závodu. Ve druhém závodě si rychle poradil s Thomasem Covingtonem a vyhrál.

Celkově druhý byl Pauls Jonass, který sice vyhrál první jízd, ale ve druhé zůstal na ležet po startu a musel dohánět. Páté místo ovšem stačilo jak na celkové stříbro, tak na navýšení náskoku ve vedení šampionátu.

Dominanci značky KTM zvršil svým celkovým třetím místem domácí jezdec Julien Lieber. Po celý první závod držel čtvrté místo, ale v posledním kole jej překonal Benoit Paturel. Mnohem lépe mu však vyšla druhá jízda, kde sváděl pěkné souboje s Thomasem Covingtonem, který ale z druhého místa tvrdě upadl a Julien tak dojel druhý, což díky lepšímu výsledku z druhé jízdy stačilo na bronz. Se stejným počtem bodů, ale horší druhou jízdou byl čtvrtý Jeremy Seewer.

Třída MXGP

Jeffrey Herlings je králem písku, a tedy i Lommelu. Letos měl ale silného konkurenta, kterým byl Antonio Cairoli. Tihle dva byli úplně někde jinde, o čemž svědčí i jejich nejlepší časy z druhé jízdy, které se pohybovaly okolo 2:02 až 2:03, přičemž nejbližší konkurence zajížděla zhruba 2:06. Antonio se hodně snažil, ale Jeffrey vyhrál oba závody a Tony byl dvakrát druhý. Na video z jejich soubojů se můžete podívat zde:

Belgický hattrick týmu Red Bull KTM završil Glenn Coldenhoff, který bral třetí a čtvrté místo. V první jízdě ho sice Cairoli po malém pádu pustil na druhé místo, ale trvalo jen chvíli, než se Glenn poroučel zpět na třetí.

Pády se nevyhnuly ani čtvrtému Clementu Desallemu, který platil za domácího jezdce. Až 11. skončil Tim Gajser a 16. Arminas Jasikonis, který o sobě opět dával hodně vědět, ale pády ho připravily o solidní umístění.

Highlights:

Třída EMX125

Petr Polák zajel v sobotní první jízdě parádní 12. místo! „Tento víkend jsem se zúčastnil dalšího podniku ME v belgickém Lommelu. V sobotu se jela kvalifikace na rychlé kolo, která se mi vůbec nepovedla a musel jsem se postavit na start Last chance, ze které jsem naštěstí bez větších problému postoupil. V sobotu večer se jela ještě první rozjížďka, ve které jsem se cítil parádně a v cíli z toho bylo 12. místo. V druhé rozjížďce, která se jela v neděli dopoledne, jsem se nedostal do ideálního tempa a na motorce jsem se necítil úplně ve své kůži. V cíli z toho nakonec bylo 18. místo. Tento víkend mi dal mnoho zkušeností a ukázal chyby, které se teď budu snažit vylepšit. Další víkend se zúčastním dalšího podniku ME ve Švýcarsku,“ říká Petr o svém vystoupení. Celkově byl klasifikován jako 18. a v šampionátu EMX125 drží 21. místo.