05.03.2018
V Argentině konečně vypukla sezóna světového šampionátu MXGP 2018 a nejlépe do ní dle očekávání vkročil tým Red Bull KTM, jehož jezdci ovládli obě třídy.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Třída MX2

Loňský šampion této třídy Pauls Jonass nenechal nikoho na pochybách a v Argentině vyhrál jak sobotní kvalifikační závod, tak obě nedělní jízdy. Jeho soupeři mu samozřejmě nechtěli dát vítězství zadarmo, v prvním závodě se Jonass musel vypořádat s Hunterem Lawrencem a Daryanem Sanayei, ovšem druhý závod už byl zcela v jeho režii. V cíli obou závodů však byl Jonassův náskok jen velice malý, což by mohlo být příslibem budoucích skvělých bitev v této třídě.

 

Celkově druhý byl Thomas Kjer Olsen na Husqvarně, který si po pěkném souboji s Benem Watsonem vyjel třetí místo. Ve druhém závodě svoje umístění ještě o jednu příčku vylepšil. Bronz bral i přes šesté místo ve druhé jízdě Australan Hunter Lawrence startující na Hondě v novém týmu Livie Lancelot.

 

Menším překvapením byl Brit Ben Watson na Yamaze s číslem 919. Ten o sobě dal vědět už během kvalifikačního závodu, kde zajel třetí místo. V nedělních hlavních jízdách mu po dvou čtvrtých místech patřila stejná příčka i celkově.

 

 

Třída MXGP

Letošní sezóna bude nejspíš o dvou jezdcích – Jeffrey Herlingsovi a Antoniu Cairolim. Jinak také králi a princi současného světového motokrosu. Oba byli o poznání rychlejší než zbytek startovního pole. Tony těžil především ze svých zkušeností a neomylných holeshotů. Herlings zase ukazoval dravost a jeho předjížděcí manévry stály opravdu za shlédnutí.

 

První jízdu si odvodil Tony až do cíle, ale Herlings mu v cíli nebezpečně dýchal na záda. To ve druhé už Herlings vydržel tahat až do konce a v posledním kole Tonyho překonal. Poslední kola závodu přitom byly Herlingsovi nejrychlejší! Celkově tedy díky vyhrané druhé jízdě zvítězil Herlings a druhý byl se stejným počtem bodů Cairoli.

 

Dvě třetí místa zajel Clement Desalle, který také platí za matadora světového šampionátu. Stejně tak jeho belgický kolega Jeremy Van Horebeek, který si na své Yamaze dojel pro páté a čtvrté místo. Se stejným počtem bodů jako čtvrtý Horebeek skončil jeho týmový kolega a mistr světa z roku 2015 Romain Febvre.

 

Highlights:

 

Kompletní výsledky zde.

 

Připravil: Jiří Kružík

Foto: MXGP.com

5. 3. 2018

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.