10.03.2018
Příští víkend se v holandském Valkenswaardu odjede druhé kolo mistrovství světa v motokrosu MXGP, a také vložené závody EMX125 a EMX300. Dobrou zprávou pro českého fanouška je slušné české zastoupení! Startovní listiny najdete v článku.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Třída MXGP

Zde měl původně startovat i Jára Romančík, ale jak všichni víme, Jára si během zimní přípravy zlomil stehenní kost, kterou se mu ale daří neuvěřitelně rychle léčit a rehabilitovat. Na závodění to samozřejmě ještě není, takže se královská třída objede bez české stopy.

 

 

Třída MX2

Stejně jako ve třídě MXGP, i zde je do závodu zapsáno 40 jezdců. A je příjemnou zprávou, že se mezi ně vešel i Slovák Richard Šikyňa, který jezdí v českém týmu JD 191 KTM Racing Team Jirky Jankovského.

 

 

Třída EMX125

Neuvěřitelných 92 pilotů nejdeme na startovní listině dvoutaktních juniorských žiletek. Mezi nimi nechybí ani naše „dvácová stálice“ Petr Polák, kterému bude dělat další český kolega Daniel Stehlík.

 

 

Třída EMX300

50 jezdců se zapsalo do nejsilnější dvoutaktní třídy, a to včetně Vaška Kováře na stroji Gas Gas a nestárnoucího skoro veterána Petra Bartoše. Valkenswaard tak bude přímo provoněn dvoutakty!

 

 

Připravil: Jiří Kružík

Zdroj: MXGP.com

10. 3. 2018

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.