11.06.2018
Světový šampionát v motokrosu je v půlce a nyní je už jasné, kdo je letos pan nedotknutelný. Jeffrey Herlings se dostal na absolutní vrchol a ani letošní skvělá forma Antonia Cairoliho s tím nic nezmůže. Také ve třídě MX2 pokračuje nadvláda týmu Red Bull KTM, ta ovšem není tak neprůstřelná jako u dua Herlings - Cairoli.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Třída MX2

Lídr šampionátu Pauls Jonass neměl ve Francii svůj den, v první jízdě čtvrté místo a ve druhé pád a cílové šesté místo stačilo na pětku celkově. Na čele ho tak vystřídal týmový kolega a věrný pronásledovatel Jorge Prado, ale ani ten neměl své celkové vítězství zadarmo. V první jízdě totiž Thomas Covington skvěle navázal na vyhranou kvalifikaci a navíc mu záda kryl týmový kolega Thomas Kjer Olsen, takže na Prada zbyl bronz. Druhá jízda už ale byla diktátem mladého Španěla a právě ta mu zajistila francouzské zlato.

 

Ve druhé jízdě zajel skvělý závod Jago Geerts, když dojel druhý. Povedenou měl i první jízdu, ve které byl pátý, takže celkové čtvrté místo bylo více než zasloužené. Velice dobře se profiloval také Henry Jacobi, ten ale hned v první jízdě upadl a tím pro něj jeho vystoupení skončilo. Třída MX2 jinak opět potvrdila svoji pověst dravého závodění, k vidění bylo hned několik tvrdých kontaktů. Kluci se s tím nemažou!

 

Třída MXGP

Jak už jsem psal v dřívějším článku, letos jde o souboj generací. Souboje Herlings vs Cairoli se jen tak neokoukají a po závodě v Matterley Basin mezi týmovými rivaly ještě víc zhoustla atmosféra. Herlings navíc opět předvedl, že ani Cairoliho skvělý start ho nedokáže zastavit. Italský fenomén to musí mít letos opravdu těžké, bezpochyby má letos úžasnou formu a rychlost, ale ať dělá cokoliv, Jeffrey je prostě neúprosný. Po Herlingsově vítězství jsme ale viděli hezké a férové gesto - Tony mu pogratuloval, takže zvěsti o vzájemné nevraživosti snad nebudou tak horké.

 

Mimo Cairoliho a Herlingse samozřejmě závodili i další jezdci. V první jízdě skvěle zalítl další veterán série MXGP Clement Desalle, který udržel dotírajícího Tonyho a byl druhý. Domácí fanoušci bedlivě sledovali také výkony Gautiera Paulina a Romaina Febvreho. Ti ale na domácí půdě nezářili tak, jak by si přáli. Nejlepší výsledek zajel Febre, který byl celkově pátý. V obou jízdách byl přitom hned před Paulinem, který byl ale až sedmý.

 

Highlights:

 

Připravil: Jiří Kružík

Foto: MXGP.com

11. 6. 2018

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.