08.08.2018
Francouzská federace jmenovala pro mnohé překvapivý tým pro letošní Motokros národů. Jedno významné jméno na seznamu totiž chybí a tato absence vyvolává mnoho otázek a spekulací. Více v článku.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Tým Francie budou na trati Red Bud reprezentovat Gautier Paulin (MXGP), Dylan Ferrandis (MX2) a Romain Febvre (Open). Asi už tedy tušíte, kdo chybí - Marvin Musquin. Jeho nezvolení je poměrně překvapivé, Marvin má letos stabilní sezónu s kvalitními výkony, je velice dobře obeznámen s tratí konání a tým Red Bull KTM by mu určite dokázal poskytnout motorku. Také by opadly problémy s dopravou, Marvin má v USA stabilní zázemí. Musquin navíc na tiskové konferenci v Tennessee vyjádřil zájem reprezentovat Francii. Co tedy vedlo francouzskou federaci k jeho nenominování? Známým faktem je, že Marvin má s vedením své domovské federace delší dobu různé spory, takže zakopaný pes leží zřejmě zde. 

 

Nicméně i tak bude mít Francie velice solidní tým, Paulin a Febvre patří k TOP5 jezdcům MXGP a oba se podíleli na minulých vítězstvích Francie na MXoN. Francie má nyní na Motokrosu národů sérii čtyř vítězství v řadě, ale myslím, že v Red Bud jim bude Musquin chybět. Nehledě na to, že domácí tým USA bude chtít uspokojit své fanoušky zlatem, nic jiného je nezajímá. 

 

Připravil: Jiří Kružík

Zdroj: racerXonline.com

8. 8. 2018

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.