09.10.2018
Největší motocrossový závod, za účasti jezdců z celého světa, Monster Energy FIM Motocross národů hostila americká trať RedBud, kde již popáté v řadě vyhrál tým Francie ve složení Gautier Paulin, Jordi Tixier a Dylan Ferrandis.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat


Motocross národů je jediným závodem
, který umožní závodit spolu jezdcům, kteří nikdy nezávodili na stejné trati nebo ve stejném závodě. Závodu se účastnilo 30 týmů. Jde o porovnání kvality a konkurence schopnosti napříč kontinenty. Letošní ročník byl obohacen o hvězdy AMA MX, které však zůstaly až za jezdci z Evropy. Každý fanoušek měl svého vyvoleného a oblíbeného jezdce a kolem trati tvořili bouřlivou atmosféru i za špatného počasí.


Celkem 19 nejlepších týmů postupovalo přímo do Finále A a jako dvacátý se k nim připojil vítěz Finále B. Vítězem Finále B a posledním postupujícím mezi dvacet nejlepších byl tým Puerto Rico ve složení Travis Pastrana, Kevin Windham a Ryan Sipes.Po Finále B následovalo slavnostní zahájení s legendami motocrossu. Na zahajovacím ceremoniálu nechyběli Ryan Villopoto, Jeremy McGrath nebo Ricky Carmichael.


První závod MXGP a MX2
ovládl i přes pád Jeffrey Herlings. Ve skvělém světle se předvedl mladičký Španěl Jorge Prado, který na své dvěstěpadesátce dokázal vést celé startovní pole. Američani Eli Tomac a Aaron Plessinger se zpočátku pohybovali kolem desátého místa. Avšak během pár kol se Tomac dostal na lepší pozici a dojel čtvrtý. V první jízdě zabodoval také Kanaďan Colton Facciotti, který dojel devátý. Čech Václav Kovář dojel na dvacátém místě a Martin Krč na 29. pozici. Pořadí národů po první jízdě bylo: Francie, Itálie, Belgie.


Druhý závod MX2 a OPEN - po zranění nemohl v závodě pokračovat Calvin Vlaanderen, a tak tým Holandska musel bojovat pouze ve složení dvou jezdců. Nejlepší start tentokrát vyšel Coldenhoffovi před Pradem a Watsonem. Na startu se neztratili ani Češi, když Martin Krč odstartoval patnáctý a Martin Michek hned za ním šestnáctý. Coldenhoff si suverénně kráčel pro vítězství v rozjížďce a skvěle se předvedl i Hunter Lawrence, který se dostal na druhé místo. Justin Barcia dojel devátý. Martin Michek nakonec dojel na 26. místě, o pozici horší byl Martin Krč. Po této jízdě došlo ke změně pořadí národů, první byla Austrálie, druhá Belgie a třetí Itálie.


Třetí závod OPEN a MXGP byl také finálním a rozhodl o vítězi závodu národů. Do třetí rozjížďky nejlépe odstartoval italský jezdec Alessandro Lupino, kterého následoval německý jezdec Ken Roczen a Glenn Coldenhoff. Skvělou stíhací jízdu předvedl Antonio Cairoli nebo Max Nagl. Perfektní oku lahodicí jízdu předváděl Glenn Coldenhoff, který jízdu dokončil suverénně na prvním místě a za sebou nechal týmového kolegu Herlingse. Na třetím místě dojel kapitán francouzského týmu Gautier Paulin. Na 28. místě jízdu dokončil Václav Kovář. Martin Michek po technických problémech, se kterými už nastupoval na start, jízdu nedokončil a v rozjížďce skončil na 38. místě. Finální pořadí národů bylo: Francie, Itálie, Holandsko a Česká Republika na 16. místě!
 


O skvělou reprezentaci naší republiky se za velkou louží a na těžké trati RedBud postarali jezdci Martin Michek, Václav Kovář a Martin Krč ve spolupráci s manažerem týmu Jirkou Čepelákem.


Na stupně vítězů byl francouzský vítězný tým doveden kapitánem a matadorem francouzského motocrossu Gautierem Paulinem. Pouze dva body za první Francií se umístil výběr Itálie ve složení Antonio Cairoli, Michele Cervellin a Alessandro Lupino. Třetí se na stupních vítězů umístilo Holandsko. Nejrychlejšího jezdce planety Jeffrey Herlingse doplnil Glenn Coldenhoff a smolař Calvin Vlaanderen.

Více fotek je na MXGP.com


Připravil:
Pavel Horák
Zdroj a foto: MXGP.com
9. 10. 2018
 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.