09.10.2018
"MXoN 2018 v Red Bud jsou za námi a pro náš tým ve složení Martin Krč (MX2), Vašek Kovář (MXGP) a Martin Michek (OPEN) určitě závody nedopadly špatně. V sobotu i neděli panovaly díky dešti těžké podmínky nejen na trati, ale i v hodně rozbahněném depu...

V sobotu jsme postupovali jako sedmnáctí, Vašek zajel solidní 16. místo v nabité třídě MXGP, Martin Krč dojel MX2 na 20. místě a do nedělního A finále nás posunul Martin Michek dvanáctou pozicí ve třídě OPEN.

V jízdě MX2/MXGP
se i přes zdržení v hromadném pádu po startu kluci dostali těsně za TOP 20, kde oba udržovali dobré tempo. Bohužel Martin v poslední třetině závodu zajel do hlubokého bláta, ze kterého se mu nedařilo dlouhou dobu vyjet a propadl se asi o osm míst až na 32. místo. Nicméně dokázal navázat na předchozí tempo a cílem projel jako 29. Vašek byl po skvělém výkonu klasifikován jako dvacátý.

Do druhé jízdy tříd MX2/OPEN
odstartoval lépe Martin Krč, který byl po startu patnáctý, Martin Michek jej následoval o tři místa zpět. Bohužel se ale společně v prvním kole propadli až k třicáté pozici, ale slušnou jízdou se pořadím alespoň trochu posouvali. Velmi dobře jel Martin Krč, kterému neděle opravdu sedla a cílem projel jako 27. Bohužel naproti tomu Martin Michek měl od poloviny závodu technické problémy, zůstal mu zařazený pouze třetí rychlostní stupeň, což byl vzhledem k těžkým podmínkám na trati celkem problém. Ale Martin se s tím popasoval a cílem projel jako šestadvacátý.

Do třetí jízdy MXGP/OPEN nastupoval Martin Michek stále se zablokovanou trojkou a moto musel startovat pouze se spojkou, z tohoto důvodu šel na start jako první z našich reprezentantů Vašek Kovář a Martinovým úkolem bylo se alespoň rozjet ze startovací rampy a pokusit se pokračovat v závodě. Vašek začínal závod těsně za TOP20, ale i když jel na 120 %, nedařilo se mu udržet na stávající pozici a cílem projel na 28. místě. Martin úvodní kola bojoval okolo 27. místa, ale následně začínala klouzat spojka a když se Martin propadl až za 29. místo (pozice, která se nám započítávala jako nejhorší), rozhodli jsme se jej z tratě odvolat.

Celkové 16. místo není určitě propadákem, ale mohlo to být o trochu lepší.
Nicméně jsme zase u stejné věci jako poslední roky. Dokud nebudeme mít jezdce pravidelně se účastnící seriálu mistrovství světa, těžko to bude boj o TOP10.

Ale rád bych se vrátil k hodnocení reprezentantůMartin Krč mě při své premiéře příjemně překvapil, hlavně neděle mu seděla a jel opravdu dobře. Dalším debutantem v týmu byl Vašek Kovář, který startoval v nejsilněji obsazené třídě MXGP. Vašek měl dobrou sobotu a skvěle zajel 1. jízdu MX2/MXGP, v poslední jízdě MXGP/OPEN měl časy sice nahoru/dolů, ale ukázal, že by se TOP20 dala atakovat, až nabere další zkušenosti. A na závěr hodnocení Martin Michek - Martin ukázal svou rychlost už v sobotu, byl to on, kdo dal postupové razítko našemu družstvu. V neděli měl bohužel ve druhé polovině jizdy MX2/OPEN technické problémy, které ovlivnily jeho výkon. I tak zapsal slušné 26. místo. Do jízdy MXGP/OPEN nastupoval s neopravenou motorkou a bylo dopředu jasné, že bude těžké na ní dojet do cíle. Přesto se pokusil o nemožné a skoro polovinu jízdy bojoval, než jej moto zradila úplně.

Děkujeme všem partnerům a fanouškům českého týmu a na závěr bych chtěl poděkovat manželce Kláře Čepelákové, mechanikům Zdeněk Cekr, Jan Kučera a Dušan Drdaj. A speciální poděkování Zdeňkovi a Cindy, Romanovi, Jurovi za vytvoření skvělého zázemí, zapůjčení obytných aut a celkový servis, který nám byl poskytnut."