01.04.2019
Devět bodů vezou jezdci českého JD Gunnex KTM Racing Teamu ze třetího závodu mistrovství světa v motokrosu (MXGP 2019), který se jel na písečné trati v nizozemském Valkenswaardu. V královské třídě MXGP dojel Španěl José Butron na 23. místě v první jízdě. V té druhé dokázal skončit šestnáctý a bral pět bodů.

V kategorii MX2 bodoval Slovák Richard Šikyňa v obou jízdách. Jednou jako dvacátý a pak osmnáctý. Český závodník Petr Polák tentokrát vyšel naprázdno, když obsadil ve svých vystoupeních 26. a 28. místo.

A jak hodnotil vystoupení svých svěřenců šéf a majitel týmu Jiří Jankovský?

„Pokud jde o Richarda, začal trochu ospale a taky jsme hledali správné nastavení motorky. V samotných jízdách si počínal výborně. Jezdil kolem dvanáctého místa, ale pak doplatil na únavu z terénu, na který není zvyklý. Každopádně poprvé bodoval na písku a toho si cením.

Podobné jako u Richarda, se děly věci u Josého. V sobotu pracoval s mechanikem a technikem od firmy White Power na správném nastavení. Do první závodní jízdy se mu povedl start, ale pak ztratil rytmus a dojel třiadvacátý. Druhá jízda byla přesně to, co od něj čekám. Jel výborně, nedělal chyby, chybělo ještě jedno kolo a bylo by to do první patnáctky. Každopádně si sáhl na svůj nejlepší letošní výsledek v MXGP a mám z něj radost.

Petr Polák sice nebodoval, ale rozhodně nezklamal. Ve druhé jízdě měl sice několik pádů, ale i tak jsem s jeho výkonem spokojený. Musíme si uvědomit, že musí sbírat zkušenosti a dělat postupné kroky,“