09.04.2019
V poradí 4. podujatie seriálu majstrovstiev sveta „2019 FIM MXGP Motocross World Championship“ sa tento víkend (6.-7. apríla) konalo v Taliansku, na trati pri dedinke Pietramurata, neďaleko Arco di Trento. Slovenskému pretekárovi Richardovi Šikyňovi (MX Slovakia), jazdiacemu vo farbách českého partnerského tímu JD GUNNEX KTM RACING TEAM tieto preteky nevyšli úplne podľa predstáv.

Jeho inak perfektne fungujúci súťažný motocykel mu tento krát nebol oporou, a tak preteky absolvoval na tréningovom stroji. Po 30. mieste v sobotných kvalifikačných pretekov v nedeľu v hlavných pretekoch skončil 25. a 20.. Za druhú jazdu si tak pripísal ďalší cenný bod do celkového hodnotenia seriálu.

Richard Šikyňa (#102)
„Bol to náročný víkend. V sobotu sa nám objavil technický problém na súťažnej motorke a tak som musel celý víkend jazdiť na tréningovej. Štarty na tejto motorke boli ťažké a ani jeden sa mi nepodaril. V sobotu som v kvalifikačných pretekoch zle odštartoval. Potom som sa dostal na nejaké 22. miesto, ale spadol som a jazdu som dokončil 30.. Bol som z toho sklamaný, pretože na motorke som sa cítil dobre. Na trati ale bola len jedna rýchla stopa a tak sa veľmi ťažko predbiehalo. V nedeľu v prvej jazde som jazdil za 20. miestom, urobil som však veľa chýb, ktoré ma stáli bodové umiestnenia. Ccieľom som prešiel 25.. V druhej jazde som sa zaplietol do hromadného pádu na štarte. Aj keď som nespadol, jazdu som začínal medzi poslednými. V cieli to stačilo nakoniec na 20. miesto. Rýchlosťou som mal určite na viac, ale so zlými štartmi a ťažkým predbiehaním na jednokoľajovej trati to viac nešlo. Teraz máme mesiac voľno od MXGP, takže budem mať čas pripraviť sa na ďalšie preteky v Mantove a doladiť nejaké nedostatky.“

Peter Kolek, manažér MX Slovakia
„Motokros je nekompromisný a keď do seba nezapadne úplne všetko, je ťažké, resp. až nemožné sa presadiť. Tento víkend rozhodne nedopadol úplne podľa predstáv, ale šport je už raz taký. Rišo si aj napriek tomu vybojoval ďalší bod za 20. miesto do celkového hodnotenia. Nasledujúce preteky MXGP sú na programe až 11.-12. mája, tak bude pár týždňov na to, aby Rišo trochu na sebe popracoval. Mechanici zase budú mať viac času všetko skontrolovať, či doladiť a hlavne si všetci zúčastnení budú môcť trochu oddýchnuť od veľmi náročného režimu pretekov MXGP.“