17.04.2019
Monster Energy Kawasaki Racing Team lídr Clement Desalle se zotavuje po operaci kolene a je na tom natolik dobře, že naskočí zpět do tréninku během několika dnů. Dva týdny po oslavách jeho prvního pódia na MXGP Holandska se Clément Desalle zotavuje z operace pravého kolena po náročné GP Trentina.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Po stříbře ve Valkenswaardu cítil Belgičan Desalle bolest v noze. 

"Dost tvrdě jsem s sebou plesknul a okamžitě jsem cítil bolest v koleni. I z tohoto důvodu byl pro mě druhý závod velmi náročný, avšak zakončený mým prvním letošním pódiem," vysvětlil tiše. 
 

Několik vyšetření mezi MXGP Valkenswaard a Pietramurata se dočkal Clément zpráv, které nebyly zrovna pozitivní. Musel se připravit na italský závod, který pro něj byl náročný i z důvodu nemožnosti tréninku kvůli bolesti kolene. "Vyšetření prokázala poškození meniskusu, který byl rozbitý a bylo nutné je zoperovat okamžitě v pondělí po závodě. Tenhle závody byl opravdu náročný a bolestivý po mém pádu ve druhém závodě. Okamžitě poté jsem naskočil do auta a odjel s mým otcem na kliniku, kde jsem již měl domluvenou operaci," odhalil Belgičan. 
 

Týden po operaci zahájil Clément proces uzdravování a má před sebou další tři týdny, které zbývají do dalšího závodu v Mantově (11. - 12. května). "Jakmile se můj pooperační stav trošku zlepšil, mohl jsem začít makat s fyzioterapeutem. Zatím se tedy skoro všechna cvičení odehrávají v bazéně, ale stranou nezůstalo ani kolo. Příští týden budu dělat mnohem víc a hodně mi k nevynechání dalšího závodu napomáhá delší pauza mezi jednotlivými GP. Plán je odjezdit na motorce několik hodin před dalším závodem v Mantově."

Průběžně šestý v průběžném MXGP pořadí i přes nedokončený druhý závod v Trentině, se Clément vrátí do hry v Itálii. Jeho týmový kolega Julien Lieber mezitím naskočí do francouzského šampionátu, jímž vyplní jarní přestávku FIM Mistrovství světa v motokrosu (MXGP). 

 

Připravila: Lucie Havlíčková (luh)
Zdroj: Monster Energy Kawasaki Racing Team 
17. 4. 2019 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.