10.06.2019
Po týždňovej prestávke pokračoval 8. - 9. 6. 2019 ôsmym podujatím seriál majstrovstiev sveta „2019 FIM MXGP Motocross World Championship“, tentokrát v Ruskom Orlyonoku. Jediný slovenský jazdec majstrovstiev sveta Richard Šikyňa (MX Slovakia), jazdiaci v triede MX2 na motocykli KTM 250SXF vo farbách tímu JD GUNNEX KTM RACING opäť nesklamal. Na rýchlej trati si v nedeľu za 16. a 15. miesto pripísal ďalších 11 svetových bodov do priebežného hodnotenia seriálu.

V celkovom hodnotení to stačilo na výborné 16. miesto a v hodnotení majstrovstiev sveta mu chýbajú už iba 3 body na umiestnenie v TOP 20

Richard Šikyňa (#102)
„V sobotu som sa nemohol dostať do dobrého rytmu a tak mi meraný tréning veľmi nevyšiel. Našťastie v kvalifikačných pretekoch to bolo lepšie, keď som sa na trati cítil fajn a mal som dobrú rýchlosť. Skončil som na 17. mieste. V nedeľu v prvej jazde som nemal zlý štart, ale zle som vybral stopy počas prvých kôl a prepadol sa o niekoľko pozícií. Po pár kolách som ale chytil dobré tempo a jazdu skončil 16.. Druhá jazda mala podobný začiatok ako prvá, ale do cieľa som to dotiahol na 15. miesto. Bol to náročný víkend a veľké horúčavy to ešte sťažovali. Trať bola rýchla, časy jazdcov veľmi vyrovnané a tak výrazne záležalo na štarte. Budúci víkend ma čakajú ďalšie preteky MXGP v Kegumse.“

Peter Kolek, manažér MX Slovakia

„Rišo v tejto sezóne bodoval s výnimkou jediných pretekov na všetkých podujatiach majstrovstiev sveta. Je to výrazný progres oproti minulej sezóne, keď sa začal presadzovať viac menej až v druhej polovičke seriálu. Náročný program MXGP zvláda zatiaľ veľmi dobre a ja mu držím palce, aby mu to vydržalo až do konca. Jazdecky a psychicky rastie každými pretekmi a aj fyzicky je na tom tiež stále výborne. Má pred sebou v tejto sezóne ešte 10 podujatí MXGP a ja verím, že zostane pri chuti a všetkých nás poteší svojimi ďalšími výbornými výkonmi.“