11.06.2019
PRAHA/ORYLONOK – Jedenáct bodů veze JD Gunnex KTM Racing Team z osmého podniku mistrovství světa v motokrosu. Postaral se o to Slovák Richard Šikyňa, který v jízdách kategorie MX2 obsadil šestnácté a patnácté místo. Český jezdec stáje Petr Polák obsadil jednou 25. a ve druhé jízdě 21. místo, a tak zůstal o jediný stupínek od dalšího bodu.

V průběžném pořadí světového šampionátu je Šikyňa s 46 body jedenadvacátý, Polák s jedním bodem na 38. místě.

Co na výkony svých svěřenců říkal šéf týmu Jiří Jankovský?

„Celkově mohu říci, že jsme tady dali o sobě dobře vědět, ale bodů mohlo být víc. Richard byl dost rychlý, ale první tři kola v úvodní rozjížďce se vůbec nepovedly. V dalším průběhu dosahoval časy na hranici první desítky. Ve druhé „rundě“ se mu povedl start, ale zase přišlo několik drobných chyb a Rišo si další pozice musel vybojovat tvrdou jízdou. Do cíle přijel nalepený na skupině, která bojovala o první desítku. První, co ode mě Richard v cíli slyšel, bylo: "Bodově to bylo slabé. Máme rychlost, abychom byli dál."

Pokud jde o Petra Poláka, tak první jízda nebyla žádná hitparáda, ale druhá byla moc povedená. Dokázal číst jízdu soupeřů před sebou a jezdil vyrovnané časy se soupeři, kteří mu ještě v minulém závodě „nakládali“. Nakonec z toho bylo jedenadvacáté místo, a to se dobře počítá.“

Poprvé v sezoně se objevil v závodě mistrovství světa kategorie MXGP obhájce titulu Nizozemec Jeffrey Herlings. Jednou skončil čtvrtý a v další jízdě na sedmé pozici. Lídrem seriálu se stal zásluhou dvou vyhraných jízd Slovinec Tim Gajser. V MX2 zůstává na prvním místě průběžného pořadí úřadující mistr světa Jorge Prado ze Španělska.

Devátý podnik mistrovství světa je na programu v lotyšském Kegumsu o víkendu 15. a 16. června.