16.06.2019
Jedno bodované umístění ve třídě MX2 vybojoval Richard Šikyňa, slovenský jezdec českého týmu JD Gunnex KTM Racing Team, v devátém podniku mistrovství světa v motokrosu v lotyšském Kegumsu. Ve druhé jízdě skončil třiadvacátý. Český závodník Petr Polák obsadil 22. a 24. místo.

Jak zhodnotil dosavadní působení svých svěřenců šéf českého týmu Jiří Jankovský?

„Sobota začala nešťastně. Richard měl v tréninku těžký pád a s mírnou nadsázkou řečeno jsem rád, že to přežil. Petr potvrdil sedmnáctým místem v kvalifikační rundě, že mu to v Kegumsu jde.

První nedělní závod byl v podání Richarda Šikyni dobrý. Bohužel na jednom místě, kde padalo hodně lidí, měl problémy, ale dokázal zabojovat o body. Petr měl na stejném místě také dost problémů, ale dvaadvacáté místo je dobré.

Ve druhé jízdě se povedl Richardovi skvělý start, ale po srážce se soupeřem spadl. Posbíral motorku a dokázal dojet třiadvacátý. Jeho jízda se mi fakt líbila. Petr předvedl svůj nejlepší výkon. Od startu bojoval vepředu a jsem spokojený, i když to na body nestačilo.

Mrzí mě, že jsme ztratili jedno místo Richarda v průběžném pořadí. Je dvaadvacátý, ale potřebuejeme se dostat do dvacátého místa. Máme na to jediný závod v německém Teutschenthlu hned další víkend. Závod v Kegumsu byl opravdu náročný. Mistr světa Jeffrey Herlings si znovu zlomil nohu a Antonio Cairolli má vykloubené rameno.“

Průběžné pořadí

MX2: 1. Prado (Španělsko/KTM) 397; 2. Olsen (Dánsko/Husqvarna) 367; 3. Geerts (Belgie/Yamaha) 301; … 22. Šikyňa (Slovensko/KTM) 49; 38. Polák (ČR/KTM) 1. Bodovalo 41 jezdců.

MXGP: 1. Gajser (Slovinsko/Honda) 391; 2. Cairoli (Itálie/KTM) 358; 3. Seewer (Švýcarsko) 256; … 27. Butron (Španělsko/KTM) 16. Bodovalo 37 jezdců.

Zdroj: TZ JD Gunnex KTM Racing Team