18.06.2019
Dva jezdci českého motocrossového HT Group Racing Teamu se zúčastnili závodu Mistrovství světa v lotyšském Kegums. Jakub Terešák závodil v kategorii EMX250 a Václav Kovář v kategorii EMX2T na stroji Gas Gas. Jezdci zatím rozsáhlejší reporty nevydali, ale jak si oba čeští zástupci vedli, se dozvíte z připraveného článku.

Václav Kovář zajel v měřeném tréninku pátou pozici. Na prvního Kena Bengtsona ztrácel necelé dvě sekundy. V první jízdě obsadil sedmou příčku se ztrátou 19 sekund. Ani ve druhé jízdě se Vaškovi nepovedlo protlačit se na lepší pozice, a tak dojel devátý. Z Kegums si odváží 26 bodů za celkové 8. místo. V celkovém hodnocení seriálu EMX 2T je na páté pozici. Jezdcům této kategorie zbývají ještě dva závody – Itálie a Turecko.

Vašek se o závodu zmínil na svém FB takto: „Těžký víkend v Lotyšsku. Jak v sobotu, tak v neděli jsem se necítil dobře. Dával jsem si velký pozor na můj poraněný kotník. Posbíral jsem důležité body do seriálu. Děkuji všem za podporu.“

Jakub Terešák se během volných víkendů účastní závodů v zahraničí. Tím dalším byl závod EMX250 v Kegums. Kategorie musela být rozdělena na dvě skupiny, Jakub byl ve druhé skupině, kde dokázal zajet jedenáctý čas a rovnou postoupit do závodu. První ve skupině byl Raivo Dankers.

První rozjížďku dojel Jakub na 26. místě, druhou jízdu se Jakub polepšil a dojel na 22. místě. Celkově si odvezl 24. pozici a spoustu zkušeností, tentokrát bez bodů. Dalšího závodu EMX250 v německém Teutschenthalu se Jakub nezúčastní z důvodu termínové kolize s MMČR v Opatově.

Připravil: Pavel Horák
Zdroj: MXGP, FB profily jezdců