15.07.2019
Že máme jezdce ve třídě 65 ccm, který dokáže bodovat a bojovat o stupně nejvyšší na závodech MS a ME, ví snad každý, kdo se alespoň trochu zajímá o český motokros. Zajímavá jména nám nechybí ani v kategorii 85 ccm nebo 125 ccm. Kdo dosáhl na zlato a stal se tak třetím, respektive druhým mistrem světa z České republiky?

125 ccm

První jízdu vyhrál Ital Mattia Guadagnini, druhý skončil Francouz Tom Guyon a třetí Švýcar Mike Gwerder. Honza Wagenknecht bral 36. místo. Druhá jízda dopadla pro první trojici stejně, jako ta první. Tentokrát si však výrazně polepšil Jan Wagenknecht, který dokončil rozjížďku jako devatenáctý.

Celkovým vítězem a mistrem světa ve stopětadvacítkách se stal Mattia Guadagnini, druhý skončil Tom Guyon a třetí Mike Gwerder. Celkovou pozici č. 24 si vyjel Honza Wagenknecht, který odjíždí z Itálie se 2 body.

85 ccm

První pozici v první rozjížďce obsadil Ital Valerio Lata, druhou pozici bral Matteo Luigi Russi a třetí skončil Karlis Alberts Reisulis. Julek Mikula skončil těsně za hranicí dvacítky na 21. místě. Druhou jízdu ovládl také Valerio Lata. Druhý skončil Edvards Bidzans a třetí Quentin Prugnieres. Do nejlepší dvacítky se tentokrát vešel i Julek Mikula, kterému patřilo sedmnácté místo.

Nejlepším jezdcem světa na motocyklu o objemu 85 ccm se stal Valerio Lata, před druhým Edvardsem Bidzansem a před třetím Matteem Luggi Russim. Čtyři body a celkové 21. místo získal Julek Mikula.

65 ccm

Nejlépe zajel v první jízdě Ky Woods, druhý skončil Víťa Marek a třetí byla Holanďanka Lotte Van Drunen. Devatenácté místo bral Martin Červenka. Na 24. pozici dojel Václav Janout a na 28. pozici Widerwill David. Ve druhé rozjížďce nejlépe zabojoval Víťa Marek. Za ním dojeli Kayden Minear a Ky Woods. Václav Janout bral 22. místo, 25. místo bral tentokrát Martin Červenka.

VÍTĚZEM A MISTREM SVĚTA VE TŘÍDĚ 65 CCM SE STAL VÍTĚZSLAV MAREK! Víťa Marek si odváží zlatý pohár a 47 mistrovských bodů. Druhý skončil Australan Ky Woods a třetí skončila Lotte Van Drunen. Celkově 25. skončil Martin Červenka a o místo za ním Václav Janout. David Widerwill  skončil celkově na 32. místě.

Gratulujeme Víťovi k zisku titulu MISTRA SVĚTA  a ostatním zástupcům České republiky děkujeme za reprezentaci! Česká republika se navíc umístila jako sedmá v hodnocení národů, kde byla konkurence 32 států z celého světa!

Připravil: Pavel Horák