Racing a Classic Expo Letňany 2019 – foto Pavel Horák
12.11.2019

Od pátku 8. listopadu do neděle 10. listopadu se konal na letňanském veletržním výstavišti veletrh s názvem Racing  & Classic EXPO 2019. Veletrh určený pro všechny milovníky historických a závodních strojů přivítal spousty návštěvníků všech věkových kategorií. Náš fotograf Pavel Horák se veletrhu zúčastnil v sobotu. Jak vypadal veletrh z jeho pohledu, můžete vidět zde.

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Už po vstupu do veletržní haly na vás dýchlo kouzlo závodů, když na uměle vytvořené ploše závodili modeláři a modelářky se svými RC modely. Po vstupu do hlavní haly bylo k vidění několik set zajímavých exponátů.

 

Nejvetší moto stánek zaobírala plochodrážní Jawa, která představila většinu svých produktů. Na ukázku přivezli i ledařský speciál ESO. Svou motocrossovou motorku ukázal veřejnosti Petr Masařík a Lukáš Černý zapůjčil na veletrh svůj sidecarcrossový speciál. Nechyběly ani silniční motocykly a historické motocykly.

 

Své stroje z Dakaru přivezl Martin Macík a tým Buggyra. Nechyběla Tatra Tomáše Tomečka, se kterou absolvoval Africa Eco Race. Na veletrhu byla vystavena i motorka Milana Engela, účastníka dálkových soutěží. Okruhová závodní auta byla představena také v hojném počtu, nechyběl speciál Jáchyma Galáše nebo Petra Fulína. Zúčastnil se i vrchař Lukáš Vojáček. Z rallye vozů zajímal fanoušky nejvíce vůz Honzy Kopeckého. Nezapomněli se zastavit ani u speciálu Reného Dohnala nebo Vojtěcha Štajfa.

 

V hale věnované hlavně vozům Classic bylo na ukázku spousty skvělých exponátů. Největší prostor zaobírala firma Engine Automobile Culture, kde jsme mohli shlédnout krásné a zachovalé automobily – Porsche 911, Audi 80 Coupé, Opel Manta nebo Ford Escort. Pro fanoušky čekaly i vozy Tatra, Aero, Praga, Ford, Rolls Royce a další. Velký zájem vzbudil i nascar speciál Martina Doubka.

 

Mezi dalšími vystavovateli se představili prodejci modelů autíček, malířiAutoklub ČR nebo prodejci autodoplňků. Velký zájem panoval o herní trenažéry. Celým víkendem provázel a rozhovory poskytoval Martin Straka.

 

Celou galerii Pavla Horáka naleznete ZDE.

 

Galerii kolegy Zdeňka Růžičky naleznete ZDE.

 

Text a foto: Pavel Horák

12.11.2019

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.