BAM MM ČR motokros 2017: Blátivý závěr sezóny
motocross

V neděli 17.9. se letos naposledy sešli motokrosaři na posledním závodě seriálu Buksa/Ados motokros 2017. Téměř všichni mistři byli známi a zbývalo rozklíčovat pořadí na zbylých pódiových příčkách, které ve Vranově rozhodně nebyly zadarmo.

VÍCE
BAM MM ČR motokros 2017: Poslední body ve Vranově
motocross

Neděle 17. září bude patřit poslednímu závodu seriálu Buksa/Ados motokros 2017 MM ČR ve Vranově u Brna. Po nezvykle dlouhé sezóně známe již předčasně jména mistrů republiky ve třech třídách a zbývá doplnit poslední jméno. Ve Vranově se však bude velmi tvrdě bojovat o zbylá pódia, kde je situace po sedmi odjetých závodech velmi těsná.

VÍCE
Report z MMČR Junior v motokrosu, Horní Újezd, 9.9.2017
motocross

Po dvouměsíční přestávce pokračoval v sobotu, 9. září motokrosový šampionát MMČR Junior "Lorenc - Logistic 2017", na znovu zprovozněné dráze ve východočeském Horním Újezdu nedaleko Litomyšle. Počasí bylo pro tento sport ideální, místní pořadatelé z Autoklubu Horní Újezd v AČR se snažili a pro samotné závodníky nachystali kvalitně upravenou trať. Ranní dopolední přejímkou prošlo pouze 88 pilotů, což rozhodně není nějaké oslnivé číslo, naopak se očekávalo, že k tomuto klání dorazí daleko více aktérů. Kromě české juniorské špičky přijeli již tradičně zástupci ze Slovenska, Maďarska, Polska a Rakouska. Bojovalo se o další mistrovské body v pěti kategoriích, ale i o předčasné celkové triumfy.

VÍCE
Pozvánka na MMČR Junior v motokrosu, Horní Újezd, 9. 9. 2017
motocross

Po prázdninové přestávce nastoupí na scénu opět motokrosoví junioři. V sobotu, 9. září, pokračuje seriál juniorského MMČR v motokrosu „Lorenc - Logistic 2017“ na východočeské trati v Horním Újezdu. Závodníci české juniorské špičky, doplněné o kvalitní zahraniční piloty jistě na tomto předposledním podniku seriálu výrazně naznačí, anebo už třeba i rozuzlí, kam poputují letošní mistrovské tituly. Startovat se bude v kategoriích 50, 65 a 85ccm, 125ccm Junior a MX2 Junior.

VÍCE
BAM MM ČR motokros 2017: Stříbro rozhodlo o mistrech
motocross

Po pěti letech se v neděli 20. 8. vrátil domácí šampionát Buksa/Ados motokros 2017 MM ČR na terén svatého Petra do Stříbra. Početná divácká kulisa shlédla jeden z nejhezčích závodů sezóny a také korunovaci třech nových mistrů republiky!

VÍCE
Martin Michek kraluje českému motokrosu za všech okolností
motocross

Jihočech Martin Michek (29) je králem českého motokrosu. Nic na tom nezměnila ani blátivá neděle v Blanské kotlině, kde znovu potvrdil svou suverenitu a s přehledem vyhrál obě jízdy šestého závodu BAM MMČR hlavní kubatury MX1.

VÍCE
BAM MM ČR motokros 2017: Po pěti letech ve Stříbře
motocross

V neděli 20. 8. se sjede špička českého motokrosu k předposlednímu závodu seriálu Buksa/Ados motokros 2017 MM ČR. Motokrosaři po pěti letech opět zavítají na oblíbenou trať do Stříbra, kde se naposledy jel závod družstev v roce 2012. Už po prvních jízdách bychom mohli znát některé mistry republiky, ale dokud není odmávnuto, nic není jisté.

VÍCE
BAM MM ČR motokros 2017: Michkovo území
motocross

Šestý podnik seriálu Buksa/Ados motokros 2017 MM ČR zavítal na bezpochyby jednu z nejnáročnějších tratí v republice - do Kaplice. Pěkně nachystanou trať spláchly přes noc vydatné deště, které nepolevily ani po celý závodní den.

VÍCE
BAM MM ČR motokros 2017: Přesouváme se do Kaplice
motocross

Již o nadcházejícím víkendu (6.8.) se uskuteční šestý závod seriálu Buksa/Ados motokros 2017 MM ČR, na jedné z nejnáročnějších tratí v Kaplici. Minulý závod v Petrovicích znamenal velké převraty v průběžném hodnocení a již máme blíže k teoretickým vítězům šampionátu. Nic však není jisté do cíle osmého závodu ve Vranově.

VÍCE
Orion Racing Team Litomyšl slaví 20. výročí!
motocross

Uplynulo již 20 let od doby, kdy byl v Litomyšli založen motokrosový tým Orion Racing. Během této doby se zde v jeho žlutomodrých barvách vystřídalo mnoho vynikajících závodníku jak ze zahraničí, tak z domácí scény. Například čtyřnásobný mistr světa třídy 500 ccm - legendární Jöe Smets z Belgie (u nás mistr v družstvech v roce 1999), Novozélanďan Daryl Atkins(superkrosový šampion ČR 2003), dále Rakušani - Erwin Machtlinger (šampion ČR kubatury Open, 1999), Ronny Grosskopf (halový mistr superkrosu ČR, 1998), Marcus Mauser (superkros MMČR - 2004).

VÍCE