MOTOLEVEL.com | Livia Lancelot jako manažerka MX2 týmu
11.10.2017
Po skončení kariéry profesionální závodnice se Livia Lancelot přesune na pozici týmové manažerky nově vzniklého MX2 týmu. Překvapením je, že tím končí její dlouhodobá spolupráce s Kawasaki a neméně zajímavá je i informace o tom, kteří jezdci za její tým pojedou. Čtěte dále!
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Livia strávila téměř celou svoji profesionální kariéru s Kawasaki, podařilo se jí získat 2 tituly mistryně světa WMX a letos, ve své poslední sezóně, jí titul utekl o pouhý jeden bod! Nicméně u v našem letošním rozhovory při MXGP v Lokti naznačila, že se její kariéra chýlí ke konci, a že se vidí jako budoucí manažerka týmu.

 

Tento její sen se nyní stává skutečností, Livia bude řídit nově vzniklý tým ve třídě MX2, který ve svém názvu nese její číslo 114. Bohužel se jí nepovedlo dohodnout se s Kawasaki na další spolupráci a stěhuje se tedy k jiné značce. Nyní už můžeme prozradit, že je jí Honda a tým se bude jmenovat 114 Motorsports Honda Team. Možná si vzpomínáte, že jsme vám před pár dny přinesli článek o tom, že se k tomuto týmu stěhuje Hunter Lawrence – více zde. Jeho týmovým kolegou bude další Suzuki rider Bas Vaessen.

 

„Po několik let jsem jezdila se svým vlastním týmem 114 a mým snem vždy bylo vstoupit do světového šampionátu MX2. Samozřejmě by bylo skvělé uskutečnit to s mými současnými partnery, ale účast ve třídě MX2 je jiná než ve WMX, takže zde není žádná možnost, jak se všemi partnery pokračovat, obzvláště s Kawasaki. S ní jsem měla dlouhou a úspěšnou historii od roku 2007 a opravdu chci poděkovat Kawasaki Europe, Kawasaki France, Stevu Guttridgeovi a Fredu Bassalerovi za jejich podporu skrz všechny ty sezóny. Myslím, že můžeme být hrdí na to, čeho jsme společně dosáhli,“ řekla Livia se svému odchodu od Kawasaki a o své blízké budoucnosti sdělila: „Všichni z oboru věděli, že mým budoucím cílem bylo stát se vlastníkem nebo manažerem týmu. Nyní se o tento projekt zajímá jiný výrobce, který se rozhodl se mnou spolupracovat. Můj nový tým bude pro příští sezónu zahrnovat dva jezdce – Hunter Lawrence a Bas Vaessen, kteří pojedou šampionát MX2. Je to docela výzva, vstoupit do světového šampionátu MX2 s novou značkou, ale jsou opravdu motivovaní a já do toho projektu dám 110%, stejně jako jsem to dělala jako závodnice.“

 

Zdá se tedy, že Suzuki MX2 tým se pomalu rozpadá, co říkáte? Hunter i Bas odchází od Evertse a Suzuki k Hondě a jejich manažerem bude žena spojená s Kawasaki… to musí značit jediné – Honda do toho s uvedením nové CRF250R neuvěřitelně šlape!

 

Připravil: Jiří Kružík

Zdroj: MXlarge.com

11. 10. 2017

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.