Vzpomínka na největší úspěch českého sajdkárkrosu – GP Kivioli 2011!
22.03.2020

Když už vzpomínáme a v předminulé fotogalerii jsme zakotvili v sezoně 2011, je třeba obsáhleji se podívat na největší úspěch českého sajdkárkrosu ve své historii, který zatím ještě nikdo nepřekonal. Dosáhli ho bratři Václav a Marek Rozehnalovi, několikanásobní mistři republiky s dlouhou šňůrou titulů v řadě. V české historii není úspěšnějších sajdkárkrosařů. Pojďme se ale podívat, jak se jim zlatý úspěch na GP Estonska v Kivioli dne 14. srpna 2011 podařil...

sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Nejlepší moment v českém sajdkárkrosu asi nejlépe vystihují slova komentátora Karla Březiny v knížce „Sajdkárkros od počátku do dneška“, kde v úvodu své publikace se rozepsal o pohádce Vaška a Marka.

„Bylo, nebylo. Ale určitě bylo, vždyť si to ještě všichni pamatujeme. Totiž za devatero horami a devatero řekami je kopec Kivioli tuhamagi, ze kterého, když se vyleze až nahoru, je vidět Baltské moře, přesněji Finský záliv. Pod oním kopcem a v jeho okolí se připravovalo velké klání, jak hlásaly plakáty na všech nárožích, Külgvankrite MM 2011.

Do něj se zapojili i dva borci ze země moravské, Václav a Marek. V prvním zápolení, za ryku mnoha desítek koní, skončili na páté pozici. Ale ve druhém kole bojů zvítězili nad všemi svými soupeři a vypadalo to, že vítězná trofej z tohoto klání v zemi Eesti může být jejich.

Všechno bylo jasné, až když místní trubadúr vyhlásil, že „selle vöistluse Maailma meistrivöistlused vöitnud ratturid Tšehhi Vabariigi, vennad, Václav Rozehnal, Marek Rozehnal!“

Když oba vystoupili na pódium pro nejlepší borce, následovala radost veliká, převeliká a zvěst o slavném vítězství se rozletěla vůkol, do všech krajů a zemí... Česká republika se stala sidecarcrossovou velmocí,“
popsal výjimečný okamžik Karel Březina.


Vnější pohled je jedna věc, ale jak chápali samotné vítězství, kterého dosáhli, jezdci? „První pocit byl jupí, ale pak ti bleskne hlavou: „To šlo nějak lehce.“ Kolikrát se nadřeš na desáté místo a pak přijde takovýhle zlatý úspěch v tak prestižním závodě. Pípa ti ukazuje v posledním kole, že máš náskok dvacet sekund, což je neuvěřitelný. Jen kroutíš hlavou. Shrnu to. Když ti všechno sedne a jde ti to, je to snadné. O to máme větší motivaci jet. Cítíme, že jsme lepší než ostatní. Vidíme, že nám to jde,“ líčil nám pocity z úspěchu Marek Rozehnal do našeho interview v památném roce 2011 (na rozhovor můžete přejít ZDE a na reportáž ze závodu v GP Estonska 2011 TADY).

Doma je pak čekalo velké přivítaní od jejich rozsáhlého fanklubu. Jemu jsme věnovali taktéž jeden článek. Kdo si chce o něm přečíst více, může přejít ZDE.

A co říkali na závodění ženy Rozehnalů? Pak rozhodně si nenechte ujít interview s Lenkou Rozhnalovou ZDE.


Nyní si již vychutnejte slast vítězství z GP Estonska v Kivioli v roce 2011 formou nepublikovaných fotografií!(joh)
Foto: Zdeněk Růžička a Jitka Pospíšilová

21.3.2020

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.